Handel

Podstawowe środki ochrony w przemyśle

W wielu firmach konieczne jest zachowanie zasad BHP, na pewno w fabrykach trzeba nosić kas chroniący nasza głowę. Nie warto tego lekceważyć, ponieważ spadające części, śruby, czy nakrętki mogły by poprowadzić do uszkodzeń ciała.

Dlatego jest to bardzo ważny element naszej ochrony, dodatkowo w wielu zakładach pracy nosi się okulary ochronne, będą one potrzebne wszędzie tam gdzie pracuje się na obrabiarkach, używa szlifierek, gdzie różnego rodzaju opiłki metalowe mogły by wpaść do oczu. Pracownicy budowlani powinni być wyposażeni w środki ochrony oczu i twarzy, jeżeli w ich pracy istnieje potencjalne ryzyko narażenia oczu i twarzy.

Będą to także operatorzy maszyn, spawacze, pracownicy obsługujący giętarka, wycinarki, czy tez inne urządzenia tnące. Pracownicy, którzy na co dzień noszą okulary mogę zamówić specjalne okulary ochronne z uwzględnieniem ich wady wzroku. Pracownicy pracujący z ostrymi czy też szorstkimi materiałami, takimi jak pręty zbrojeniowe, beton, materiały toksyczne, elektryczne i gorące, powinien być chroniony rękawicami ochronnymi.

Materiał na te środki ochrony musi być odpowiedni odporny na różne zagrożenia, oczywiście pracownicy powinni być chronieni różnymi rodzajami rękawic, zgodnie z opisem stanowiska. Na przykład podczas pracy z piaskowaniem i innymi materiałami należy używać rękawic ze skóry chromowanej.

Ważne będą także odporne na działania środków chemicznych bytu, z podeszwami antypoślizgowymi. Mogą być wyposażone także w specjalne wzmocnienia przy palcach, oraz z tyłu przy pięcie. Warto zwrócić także uwagę na sznurówki, które nie powinny wychodzić z butów i powodować dodatkowego niebezpieczeństwa. Jednym z najbardziej uniwersalnych rodzajów rękawic są rękawice ochronne nitrylowe, które z powodzeniem stosuje się w wielu branżach. Oczywiście rękawice należy wybierać zgodnie z przeznaczeniem. Warto jednak zwrócić uwagę czy nie są wykonane z materiałów uczulających. Trzeba także pamiętać aby dobrze wybrać rozmiar rękawic.

Back To Top