Blog

Frizz, Flyaways, Flips i więcej: porady dotyczące pielęgnacji włosów dla wszystkich typów

Dbanie o włosy może być trudne, zwłaszcza gdy nie wiesz dokładnie, co powinieneś zrobić, aby o nie dbać.

Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak dbać o włosy, czytaj dalej, ten artykuł zawiera wiele pomocnych wskazówek dotyczących pielęgnacji włosów.Jeśli zamierzasz pływać w chlorowanym basenie, upewnij się, że podczas pływania nosisz czepek, aby go chronić. Jeśli nie masz czepka, upewnij się, że umyjesz i kondycjonujesz włosy tak szybko, jak to możliwe, aby uchronić je przed uszkodzeniami powodowanymi przez chlor.Nie stylizuj włosów codziennie podgrzewanymi urządzeniami. Nadużywanie lokówki, prostownicy, suszarki, lokówki lub innych produktów może spowodować przypalenie, puszenie się włosów. Pozwól włosom jak najczęściej wysychać na powietrzu i daj włosom przerwę od rozgrzanych narzędzi do stylizacji. Jeśli musisz użyć tych narzędzi, przed użyciem nałóż na włosy spray lub balsam chroniący przed ciepłem.Jeśli masz do czynienia z puszeniem się i niekontrolowanymi kręconymi włosami, zastanów się nad wypróbowaniem metody no-poo lub lo-poo. Ta metoda pielęgnacji włosów polega na regularnym myciu włosów wyłącznie odżywką. Włosy kręcone potrzebują olejków, aby zachować kształt i styl, więc szampony usuwające olej mogą sprawić, że każdy dzień będzie zły. Przestaw się na regularne stosowanie odżywki i mycie szamponu tylko raz w tygodniu.Żyj zdrowym stylem życia dla zdrowia swoich włosów. Stosuj zbilansowaną dietę i upewnij się, że dużo ćwiczysz. Nadmierne palenie, niewystarczająca ilość snu i inne niezdrowe nawyki są szkodliwe dla zdrowia Twoich włosów. Dbaj o siebie, a twoje włosy pójdą w ich ślady.Ważne jest, aby kupować tylko szampony i odżywki dopasowane do rodzaju włosów. Na przykład, jeśli masz suche włosy, powinieneś kupić szampony i odżywki stworzone specjalnie do włosów suchych. Frizz, Flyaways, Flips i więcej: porady dotyczące pielęgnacji włosów dla wszystkich typów

Stan Twoich włosów nie poprawi się, jeśli nie kupisz odpowiednich produktów, które im pomogą.Kiedy jesteś pod prysznicem i myjesz włosy, upewnij się, że odkręcasz gorącą wodę, gdy robisz pranie i pielęgnację.

Gorąca woda może wysuszać i podrażniać skórę głowy, co może powodować łuszczenie i łupież, który jest nieatrakcyjny i trudny do usunięcia.Jeśli jesteś zadowolony z wyglądu swoich włosów po kąpieli w oceanie, wypróbuj produkty do włosów, które odtworzą działanie słonej wody. Te spraye mogą być nazywane „sprayem solnym” lub czymś w tym rodzaju. Wymieszaj osiem uncji wody z łyżeczką soli, aby przygotować własną mieszankę. Następnie potrzebujesz około dziesięciu kropli olejku lawendowego, to umieszcza ocean w butelce.Nie używaj szczotki do włosów na mokrych włosach. Zawsze używaj grzebienia lub zrywaj swoje piękne mokre warkocze. Szczotka do włosów zachęca do łamania i rozdwajania końcówek. Wystarczy delikatnie osuszyć włosy ręcznikiem i usunąć kołtuny, delikatnie przeczesując je grzebieniem o szerokich zębach, a nawet palcami. Jeśli to możliwe, pozostaw do wyschnięcia na powietrzu, aby zminimalizować uszkodzenia termiczne.Kiedy używasz suszarki na włosach, powinieneś przesuwać ją tak bardzo, jak to możliwe i unikać zbyt długiego dmuchania na jeden obszar głowy. Minimalizuje to ryzyko uszkodzenia włosów z powodu nadmiernej ekspozycji na ciepło.Powinnaś teraz pomagać ludziom uczyć się, jak dbać o włosy. Masz wystarczająco dużo informacji, aby nie tylko dbać o swoje włosy, ale także pomagać innym dbać o ich włosy. Podziel się wiedzą, której nauczyłeś się z tego artykułu, a może nawet z samego artykułu, powiedz, jak łatwo jest dbać o włosy.

Back To Top