Sopot
Blog Rozrywka

Noclegi nad morzem. Co zobaczyć w Sopocie?

W Sopocie do dyspozycji turystów jest około 5 kilometrów piaszczystych plaż. Miasto to przyciąga jednak nie tylko miłośników opalania się i kąpieli w słonej wodzie. Jest bowiem znane również jako uzdrowisko i… miejsce hucznych imprez. Sprawdź, co robić i co zobaczyć w Sopocie!

Sopot to dogodne noclegi nad morzem, liczne atrakcje dla całej rodziny, dobrze przygotowane plaże i oczywiście słynny festiwal muzyczny. Niezależnie więc od tego, czy przyjeżdżasz tu w marcu, w lipcu czy we wrześniu, na pewno nie będziesz się nudzić. Sprawdź więc apartamenty Sopot i rozkoszuj się wypoczynkiem nad polskim morzem!

Sopot – atrakcje przez cały rok

Sopot często bywa postrzegany jako miasto pozostające w cieniu Gdyni i Gdańska. Tymczasem jest miejscem bardzo atrakcyjnym turystycznie, wyróżniającym się bogatą infrastrukturą i interesującą historią. Co zatem zobaczyć w Sopocie?  

  1. Molo – to najdłuższe molo nad Morzem Bałtyckim. Od niedawna nosi imię Jana Pawła II. Ma około pół kilometra długości, z czego znaczna część wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej.
  2. Bulwar im. Bohaterów Monte Cassino – potocznie zwany Monciakiem. To imprezowe centrum Sopotu – życie toczy się tu właściwie przez całą dobę. Wzdłuż bulwaru mieszczą się popularne puby, kluby i restauracje. Warto zwrócić uwagę również na słynny Krzywy Domek, którego konstrukcja jest inspirowana rysunkami Jana Marcina Szancera oraz Pera Dahlberga.
  3. Grand Hotel – to, poza molo, najbardziej rozpoznawalny obiekt w Sopocie. Hotel został otwarty w 1927 roku i był ściśle związany ze znajdującym się w mieście kasynem. Dawniej bywały tu takie sławy jak Marlena Dietrich czy Greta Garbo, dziś to miejsce otwarte dla wszystkich, których stać na luksusowy nocleg.
  4. Opera Leśna – koncerty odbywają się w leśnym amfiteatrze od 1909 roku (Sopot Festiwal od 1961 roku). Obiekt zachwyca nie tylko wielkością (jest w stanie pomieścić ponad 100-osobową orkiestrę i ponad 5000 widzów), lecz także niezwykłą akustyką.
  5. Pijalnia wód solankowych – pijalnia znajduje się na trzecim piętrze Domu Zdrojowego. Można tu skosztować dobroczynnej solanki wypływającej z głębokości 800 m ze zdroju św. Wojciecha.
  6. Muzeum Sopotu – muzeum mieści się w zabytkowej willi Claaszena z 1903. Zgromadzono tu obrazy, rzeźby, ceramikę oraz różnego rodzaju pamiątki związane z Trójmiastem: fotografie, dokumenty, mapy, pocztówki i publikacje.
  7. Grodzisko – kompleks archeologiczny zbudowano w miejscu odkrycia pozostałości po słowiańskim grodzisku z IX wieku. Można tu więc zobaczyć pieczołowicie przygotowaną rekonstrukcję oraz dowiedzieć się więcej na temat życia codziennego Słowian Pomorskich.

Aby zarezerwować wygodne noclegi morze, zajrzyj na stronę Sun & Snow. Znajdziesz tam nie tylko wygodne apartamenty w Trójmieście, ale także komfortowe noclegi w innych nadmorskich miejscowościach.

Back To Top