Blog Zdrowie

Dobrze dobrany materac gwarantuje spokojny sen

Sen pozwala nam się nie tylko odprężyć, ale i zregenerować nasze siły. Tak naprawdę tylko odpowiednio przygotowane miejsce do spania może nam przynieść błogi odpoczynek.

Dlatego też warto zadbać nie tylko o świeże powietrze w pomieszczeniu, ale i o wygodne łóżko z właściwym materacem. Najpopularniejsze obecnie są materace sprężynowe. Materace sprężynowe składają się z niezwykle trwałych sprężyn, dzięki którym możemy się dobrze ułożyć. Dodatkowo materace sprężynowe posiadają powierzchnię dzięki której łatwo jest oddychać, ponieważ przepuszcza powietrze. W przypadku materacy piankowych powietrze nie cyrkuluje wewnątrz materaca, przez co będzie na gorąco w lecie. W zaciszu naszej domowej sypialni nabierzemy sił do życia i właściwego funkcjonowania w ciągu całego dnia. Najlepsze do wyposażenia naszej sypialni są łóżka drewniane, które w swej budowie są wyposażone często w wysoki zagłówek, który stanowi solidne podparcie dla naszych pleców. Materace na tychże łóżkach o szerokości powyżej stu pięćdziesięciu centymetrów dają nam najwięcej swobody ruchów i zapewnią więcej komfortu. Najczęściej nasze łóżka przystosowany są do materacy o szerokości 120 lub 160 centymetrów w zależności od tego czy śpimy sami czy we dwoje.

Najlepiej aby dostęp do naszego łóżka był umożliwiony z trzech jego stron.

Ułatwi nam to choćby jego uporządkowanie, zaścielenie, czy przygotowanie do snu wieczorem. Z pewnością wybierając materac do naszego łózka powinniśmy zwrócić uwagę na wiele różnych jego właściwości. Oczywiście poza jego szerokością pasującą do naszego łózka należy sprawdzić jego wysokość. Powinniśmy także sprawdzić czy podzielony jest on na strefy. Każda ze stref posiada inną twardość dzięki czemu lepiej dostosowuje się ona do naszej sylwetki. Jest to bardzo przyjazne dla naszego kręgosłupa. Jeżeli nie wiesz jaki materac wybrać zobacz jakie produkty cieszą się największą popularnością na serwisach aukcyjnych, czy też w sklepach internetowych.

Back To Top