Finanse

Jaki leasing samochodowy dla małych firm?

Osoby dopiero rozpoczynające działalność gospodarczą często nie planują inwestować dużej ilości kapitału w pojazdy. Niekiedy wynika to po prostu z braku środków, innym razem jest to podyktowane zamiarem przeznaczenia pieniędzy na bieżące potrzeby firmy. W związku z tym mikro, małe czy średnie przedsiębiorstwa szukają alternatywnych form finansowania, by zaopatrzyć się w samochody. Jedną z nich jest leasing na auta używane.

Leasing ma wśród przedsiębiorców wielu zwolenników. Realizuje się go w oparciu o umowę leasingową, która stanowi porozumienie między leasingobiorcą i leasingodawcą. Leasingodawca to firma leasingowa, która jest formalnym właścicielem danego pojazdu i pozwala leasingobiorcy na jego użytkowanie. Jest ono odpłatne. Miesięczna rata za dany pojazd jest wcześniej ustalana i wynika z wielu czynników, np. ma na to wpływ wiek auta czy jego rodzaj. Leasing trwa przez określony czas, np. 24 czy 48 miesięcy. Niesie za sobą wiele korzyści dla przedsiębiorcy, np. podatkowe.

W przypadku małych podmiotów gospodarczych, dopiero rozpoczynających działalność, poleca się leasing samochodów używanych dla firm, który jest tańszy w porównaniu z leasingiem nowych aut. W jego finalizacji pomoże CLS Sp. z o.o., ekspert w branży finansowania środków trwałych. CLS oferuje bardzo opłacalne warunki leasingu samochodu używanego. Najczęściej firmy leasingowe oczekują od klientów, by wybierali pojazdy maksymalnie 5-letnie. Ponadto wykazują zainteresowanie wyłącznie pojazdami z autoryzowanych komisów. Tymczasem CLS nie wymaga stosowania się do takich obostrzeń. Oferta firmy obejmuje auta z wszelkiego rodzaju komisów, także tych małych, oraz nawet pojazdy pozostające w posiadaniu osób fizycznych. Ponadto auto używane może mieć nawet do 10 lat. CLS, by pójść na rękę klientom, wprowadziło bardzo niską wartość koniecznej wpłaty wstępnej – wynosi ona zaledwie 10% wartości samochodu. Inne firmy leasingowe często wymagają od leasingobiorców wpłaty na poziomie nawet 30% wartości pojazdu. Warto mieć także świadomość, że CLS Sp. z o.o. podejmuje się również oceny wartości danego samochodu w sposób nieodpłatny. Zapewnia uproszczoną procedurę realizacji leasingu, która opiera się o minimalną ilość dokumentów.

Back To Top