Blog

Zakup wędki w sklepie wędkarskim on line

Kupno wędki wcale nie jest prostym zadaniem, tym bardziej, gdy ktoś nie specjalnie się w tym temacie orientuje. Początkujących wędkarzy i osób, które dopiero planują wybrać się w tym celu nad wodę, nie brakuje.

Warto więc udzielić choć kilku cennych wskazówek, aby pomóc im w doborze odpowiedniej wędki tym bardziej, gdy do transakcji ma dojść przez Internet.

Parametry wędek i ich rodzaje

Zanim zdecydujemy się na konkretną wędkę, musimy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na akcję, ciężar wyrzutu, długość, długość transportową oraz wagę. Najważniejszym parametrem jest tu ciężar wyrzutu.
Wędki dzieli się na:
teleskopowe – wysuwa się kolejne elementy jeden po drugim,
segmentowe – składa się z kilku oddzielnych części (dwóch, trzech, czterech),
jednoczęściowe.
Zaletą teleskopowych są ich nieduże rozmiary, zaś jednoczęściowych, wysoka wytrzymałość.

Materiał

Materiały wykorzystywane do produkcji wędek to najczęściej włókna węglowe. Są bardzo wytrzymałe, a ich waga jest niewielka. Tańsze wędki produkuje się z włókna szklanego. W wielu przypadkach jest ono wystarczająco wytrzymałe. W celu wzmocnienia wędek stosuje się tak zwane oploty węglowe lub nawet kewlarowe. Uchwyty najczęściej są pokryte pianką poliuretanową lub też korkiem. Z kolei przelotki wykonywane są z metalu, a ich wnętrze wypełniane tworzywem sztucznym czy ceramicznym.

Akcesoria

Wybór akcesoriów do wędek jest bardzo duży. Najważniejsze dla początkujących wędkarzy są: żyłka, haczyk, obciążniki dopasowane do rozmiarów ryby, spławik. Do tego trzeba zwrócić uwagę na kołowrotek.

Przed wyborem wędki trzeba ustalić, gdzie i jakie ryby będzie się łowić, bo od tego wszystko zależy. Wybierać jest w czym, więc każdy znajdzie wędę, jakiej potrzebuje. Sprzęt ten powinien być przede wszystkim wytrzymały, funkcjonalny oraz dostosowany do indywidualnych preferencji przyszłego użytkownika. Jeżeli jeszcze nie trafiłeś do sklepu, w którym mógłbyś kupić dobrą wędkę, zajrzyj na stronę https://wedkarskifart.pl.

Back To Top