Dom

Stylowe wykończenie łazienki marmurem

W czasie wykończania naszego domu, należy zwrócić uwagę podłogi. Możemy na nich ułożyć tradycyjne płytki ale również, możemy zakupić coraz bardziej popularny kamień.

Można układać go w pokojach dziennych, sypialniach czy salonach. Można je również układać w przedpokoju, dobrym pomysłem może tu okazać się granit. Łatwo jest utrzymać je w czystości, należy jednak pamiętać, że nie powinny być zbyt śliskie. Płytki kamienne układa się na zazwyczaj na półsuchej zaprawie cementowej we wzór, w jaki mają być przyklejone. Następnie zdejmuje się je, a ułożoną zaprawę polewa się mleczkiem cementowym, które niweluje wszelkie nierówności i dopiero wówczas wtedy płytki układa się na stałe. Po kilku dniach posadzkę należy spoinować. Myć możemy za pomocą wody z detergentem. Płytki kamienne ze zbitych wapieni można konserwować także pastami przeznaczonymi do drewna. Wszelakie rodzaje posadzek kamiennych warto pokrywać lakierem wodnym, będą wówczas trwalsze. Wapienie lub marmury możemy też pokrywać specjalnym preparatem, który reaguje powierzchniowo z kamieniem i następnie utwardza go, dzięki temu posadzka będzie twarda i odporna na ścieranie. Projektując naszą kuchnię pamiętajmy o właściwym wyborze blatu kuchennego. Możemy wybrać laminowany z połyskiem, jednokolorowy czy też imitujący inne materiały, takie jak kamień naturalny przykładowo granit albo marmur, kamień syntetyczny , metal, jak również różne gatunki drewna.

Niska cena oraz duża funkcjonalność jak również ogromny wybór kolorów sprawia że tego rodzaju blat będzie bardzo przyjazny w użytkowaniu. Krawędź blatu może być ścięta albo zaokrąglona. W przypadku ścięcia po zamontowaniu taką krawędź należy wykończyć drewnianą listwą, metalową lub z PCV. Można również zakupić blat z kamienia, wówczas pamiętajmy o tym że będzie on ciężki i będzie wymagał solidnych mebli, które będą w stanie go utrzymać. Blaty kamienne wykonane z granitu, czy marmuru, będą bardzo ładnie wyglądały, podkreśla swoja niezwykłością urok każdej kuchni. Pamiętajmy również ze są one bardzo wytrzymałe przez co wytrzymają wiele lat. Są odporne na wodę której w kuchni zawsze jest dużo więc doskonale będą się w niej sprawdzać. Można wykorzystać marmur w łazience, dzięki czemu nabierze ona wyjątkowego wyglądu. Kamień można naturalnie dopasować do naszych schodów czy też parapetów.

Back To Top