Zdrowie

Jest wiele metod na złagodzenie objawów chrapania i zdrowy sen

Jeśli chrapanie zakłóca spokojny sen tobie lub twojemu partnerowi, należy zastanowić się wspólnie, co z tym można zrobić.

Nie trzeba od razu decydować się na operację laryngologiczną, można wypróbować inne, nieinwazyjne sposoby na chrapanie. Ważne jest, aby zacząć od zmiany niewłaściwych nawyków dotyczących snu. Spanie na plecach może powodować chrapanie. Po rozluźnieniu język może wpaść do gardła i spowodować zwężenie dróg oddechowych, co prowadzi do chrapania. Spanie na boku może pomóc zapobiec blokowaniu dróg oddechowych przez język, a tym samym zredukować chrapanie. Dodatkowo warto mieć podczas spania głowę nieco wyżej. Można do tego użyć poduszki zapobiegającej chrapaniu. Warto również przewietrzyć sypialnię i postawić w pobliżu nawilżacz powietrza, aby zredukować suchość w drogach oddechowych. Przyklejane paski nosowe można umieścić na grzbiecie nosa, aby zwiększyć przestrzeń w kanale nosowym. Może to zmniejszyć opór powietrza w trakcie oddychania i zmniejszyć lub wyeliminować chrapanie. Również alergie i infekcje dróg oddechowych mogą ograniczać przepływ powietrza przez nos, co zmusza do oddychania przez usta. Zwiększa to prawdopodobieństwo, że będziesz chrapać. Sprawdź, jakie leki na chrapanie dostępne bez recepty mogą poprawić twój stan. Wdrożenie zdrowej diety i częste ćwiczenia mogą pomóc zrzucić kilogramy i zmniejszyć chrapanie. Oprócz zmniejszenia chrapania utrzymanie zdrowej wagi może pomóc w kontrolowaniu nadciśnienia, poprawie poziomu cholesterolu i zmniejszeniu ryzyka cukrzycy. Aby wybrać odpowiednie tabletki na chrapanie, zobacz leki na chrapanie ranking.

Staraj się nie spożywać alkoholu przez co najmniej dwie godziny przed snem.

Alkohol może rozluźnić mięśnie gardła, powodując chrapanie. Więcej informacji znajdziesz na stronie http://sposobynachrapanie.pl. Również palenie papierosów może pogorszyć objawy chrapania, dlatego ograniczenie palenia przed snem może pomóc. Częstość występowania chrapania wzrasta wraz z wiekiem u obu płci, ale u kobiet to początek menopauzy jest przełomowym momentem, jeśli chodzi o chrapanie i bezdech senny.

Back To Top