Handel

Jak suszyć bukiet w domu

Kwiaciarnie często słyszą, że kwiaty są krótkotrwałym i niepraktycznym prezentem. Ale ci, którzy przynajmniej raz próbowali jak suszyć kwiaty, odrzucają to stwierdzenie. Istnieje wiele opcji suszenia kwiatów, które pozwalają zachować obfite i piękne rośliny przez kilka lat. Są stosowane w kreatywności, w robótkach ręcznych i do projektowania wnętrz. Ponadto jest to świetny sposób na pozostawienie kwiatów jako pamiątki, na przykład, aby zachować bukiet ślubny lub prezent od ukochanej osoby, gdy jesteś osobno.

W JAKI SPOSÓB SUSZYĆ BUKSET BRIDE PO ŚLUBIE

To nie przypadek, że skupiliśmy się szczególnie na aranżacji ślubu. Najczęściej to dziewczyny chcą uratować jako talizman paleniska. Podajemy najskuteczniejsze sposoby:

Suszenie na sucho nie wymaga żadnego wysiłku. Wlej 4-5 cm wody do wazonu i pozostaw na kilka dni. Kiedy płyn odparuje, usuń kwiaty, odetnij łodygi, aby grzyb nie utworzył się, i pozostaw go w pustym wazonie, aż całkowicie wyschnie. Użyj wysokiego słoika, aby zapobiec rozpadowi się kompozycji.

Metoda jest odpowiednia do suszenia kwiatów i nie straciły koloru i kształtu. Wybierz rośliny z gęstymi grubymi łodygami, które nie zginają się pod ciężarem pąków. Róże i goździki są dobre.

Podczas suszenia na powietrzu przymocuj zestaw kwiatów na wieszaku lub linie z opuszczonymi pąkami i powieś w chłodnym ciemnym miejscu. Idealny – poddasze lub garderoba na balkonie. Po 2-3 tygodniach suszone kwiaty są gotowe.

Technologie można również stosować do suszenia poszczególnych kolorów. Ale podczas wieszania nadal zalecamy ich zbieranie w małe pakiety.

JAK PRAWIDŁOWO SUSZYĆ JEDEN KWIATY I ROŚLINY

Jest wiele rzeczy, w których stosuje się suszone kwiaty: od biżuterii z żywicą epoksydową po dekoracje ramek fotograficznych i tworzenie obrazów. Wybierz metodę w zależności od rodzaju flory.

TECHNOLOGIE SUSZENIA POLA

Rośliny łąkowe wyróżniają się miniaturowymi kwiatostanami, które najłatwiej suszyć pod ciśnieniem. Aby to zrobić, złóż „kanapkę”: karton – biały papier biurowy – kwiaty – papier – karton. Umieść prasę równomiernie na górze. Co 2-3 dni wymieniaj papier na nowy, aby zgromadzona w nim wilgoć nie spowalniała procesu.

Jeśli jest mało kwiatów, można je wysuszyć w książce, uprzednio umieszczonej w białej kopercie w celu ochrony przed tuszem drukarskim. Ułóż rośliny po co najmniej 10 stronach, aby książka nie stała się wilgotna. Nie możesz dodawać roślin do kopert: świeże zaczną uwalniać wilgoć i pojawi się grzyb.

JAK PIĘKNIE SUCHE KWIATY Z OBJĘTOŚCIAMI: RÓŻE, TULIPANY, CHRZEŚCIJANIE

Możesz uratować naturalne piękno roślin dzięki mięsistym łodygom, dużym kwiatostanom wielowarstwowym lub delikatnym płatkom na 2 sposoby:

Korzystanie z kuchenki mikrofalowej. Umieść kwiat i miskę wody w kuchence mikrofalowej, aby zapobiec przesuszeniu, i włącz na 2 minuty przy średniej mocy. Jeśli nie ma wystarczająco dużo czasu, stopniowo osuszaj (po 1 minucie) lub użyj metody suszenia powietrzem.

Nie ma uniwersalnego czasu na suszenie w kuchence mikrofalowej. Dajemy średnią wartość, ale wszystko uczy się empirycznie.

Zastosowanie środków osuszających – substancji pochłaniających wilgoć. Żel krzemianowy, kasza manna, talk w proszku i płatki owsiane pochłaniają wilgoć. Wlej środek osuszający do ⅓ w plastikowym pojemniku, umieść pączek i uzupełnij. Ostrożnie otwórz płatki wykałaczką, aby substancja przenikała między nimi i absorbowała wszystkie cząsteczki wody. Czas trwania procesu wynosi około 3 tygodni.

Jeśli zdecydujesz się zapisać bukiet przez suszenie, pamiętaj, że odcienie płatków nieco wyblakną i staną się bardzo delikatne. Aby je ujędrnić, spryskaj pąki lakierem do włosów lub bezbarwnym sprayem akrylowym, który jest sprzedawany na rynkach hobbystycznych. Trzymaj kompozycję z dala od słońca, aby nie zniknęła. Teraz pozostaje tylko podziwiać bukiet, który zamienił się w źródło ciepłych wspomnień cudownych chwil.

Możesz także zamówić wysyłka kwiatów już wysuszonych.

 

Back To Top