Zdrowie

Niezawodny suplement diety African Mango

Mango afrykańskie to drzewo pochodzące z Afryki Zachodniej. Jest powszechnie reklamowany ze względu na efekt odchudzania i spalania tłuszczu, ale ekstrakty z różnych części tego drzewa mają również właściwości przeciwutleniające, obniżają poziom cholesterolu i obniżają poziom cukru we krwi.

Warto zatem dowiedzieć się więcej o wszystkich potencjalnych korzyściach zdrowotnych afrykańskiego mango. Mango afrykańskie (Irvingia gabonensis) to drzewo występujące w lasach tropikalnych Afryki Zachodniej. Owoce tego drzewa są bogate w białko i przypominają wyglądem zwyczajne mango, stąd nazwa. Jest również znany jako dzikie mango, krzew mango, dika i ogbono. Wszystkie części afrykańskiego drzewa mango są wykorzystywane do różnych celów. Mięsista część i miąższ owocu są spożywane jako żywność lub wykorzystywane do produkcji dżemów, soków i wina. Nasiona są spożywane na surowo lub wykorzystywane do przygotowania różnych potraw i suplementów diety african mango. Korzenie, kora, liście i nasiona również są wykorzystywane do wytwarzania tradycyjnych leków. Nasiona owoców są również dobrym źródłem składników odżywczych. Zawierają różnorodne witaminy i minerały, w tym wapń, magnez, potas, sód, fosfor i żelazo. Zawierają także flawonoidy, które mają właściwości przeciwutleniające. Nasiona afrykańskiego mango zawierają duże ilości rozpuszczalnego błonnika. Rozpuszczalne błonniki spowalniają szybkość, z jaką żywność opuszcza żołądek, co prowadzi do stopniowego wchłaniania cukrów. To zmniejsza podwyższony poziom glukozy we krwi po posiłku. Dodatkowo błonnik pomaga zmniejszać poziom złego cholesterolu LDL w organizmie. Ponadto ekstrakt z nasion afrykańskiego mango może hamować produkcję i wchłanianie tłuszczu, przez co pomaga w odchudzaniu i utrzymaniu prawidłowej wagi.

Ekstrakty owocowe z afrykańskiego mango zawierają wiele związków o działaniu przeciwutleniającym (zwalczanie wolnych rodników), takich jak flawonoidy, flobatanniny, alkaloidy i antocyjany. Wyciągi z liści, kory i korzenia afrykańskiego mango zawierają związki przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne. Cząsteczki te wywierają swoje działanie, rozbijając błony komórkowe bakterii i grzybów, zapobiegając przyleganiu drobnoustrojów i inaktywując enzymy drobnoustrojowe. Oczywiście nie ma się co łudzić, samo łykanie suplementów diety może nam nie pomóc w odchudzaniu. Odpowiednia dieta i zdrowy styl życia są potrzebne, aby w pełni wykorzystać właściwości odchudzające african mango slim. Przeprowadzono serię testów nad szkodliwością zażywania ekstraktu z mango. Nie wykazują one żadnych poważnych skutków ubocznych. Mogą natomiast wystąpić łagodne, w postaci bólu głowy i nadmiernej ilości gazów. Należy jednak pamiętać, że tego suplementu nie powinny stosować dzieci, kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Jeśli masz więcej wątpliwości co do skutków ubocznych lub nadal nie masz pewności, możesz porozmawiać o tym z lekarzem. Twoje wątpliwości zostaną rozwiane i będziesz mógł bez obaw stosować ekstrakt z afrykańskiego mango.

Back To Top