Biznes

Wybierz odpowiednie usługi pogrzebowe

Być może zauważyłeś, że wybrany przez ciebie zakład pogrzebowy oferuje zarówno tradycyjne, jak i proste pogrzeby, w zależności od budżetu, jakim dysponujesz.

Prosty pogrzeb jest tańszym, skromniejszym podejściem w porównaniu do tradycyjnego pogrzebu. Podczas gdy tradycyjne pogrzeby obejmują wiele standardowych usług, których możesz oczekiwać od firmy pogrzebowej, proste pogrzeby pomijają mniej istotne usługi i zapewniają te najważniejsze w niższej cenie. To, co to oznacza w praktyce, będzie zależeć od wybranego zakładu pogrzebowego, który będzie miał swój własny sposób postępowania i organizowania ceremonii, ale jest wiele podobieństw, których można się zwykle spodziewać po tradycyjnych i prostych pogrzebach. Tradycyjne usługi pogrzebowe zwykle mają ściśle określoną strukturę i następujące po sobie etapy ceremonii. Na początku ciało zmarłego jest przygotowane do pochówku, składane w trumnie i odbywa się czuwanie w domu pogrzebowym lub kaplicy przykościelnej, zazwyczaj przez okres do trzech dni. Wybierz odpowiednie usługi pogrzebowe

Uczestniczą w nim rodzina i przyjaciele oraz znajomi zmarłej osoby.

Po czuwaniu następuje nabożeństwo pogrzebowe, które odbywa się w kościele, domu pogrzebowym, krematorium lub na cmentarzu w kaplicy. Obejmuje to wszelkie dalsze ceremonie zależne od religii, jaka wyznawał zmarły bliski. Po nabożeństwie odbędzie się pochówek lub kremacja. W przypadku pochówku przyjaciele i rodzina mogą udać się na cmentarz w procesji. Wynajem karawanu i transportu do przewozu gości, aby podążać za procesją, jest zwykle częścią tradycyjnego pogrzebu, a usługi pogrzebowe Zabrze z pewnością pomogą wszystko zorganizować. Po zakończeniu uroczystości na cmentarzu odbywa się stypa, czyli przyjęcie organizowane po pogrzebie, zwykle z jedzeniem i piciem, podczas którego żałobnicy mogą wspominać osobę, która zmarła w bardziej komfortowym otoczeniu, zazwyczaj wydawana jako obiad w restauracji. Proste pogrzeby mają mniej więcej taką samą strukturę jak tradycyjne pogrzeby, ale za bardziej przystępną cenę. Stypa może się odbywać w domu bliskiego przyjaciela lub u rodziny zmarłego, co dodatkowo obniża koszty.

Back To Top