Turystyka

Białoruś całkiem niedawno otworzyła się na turystów

Od dawna uważana przez turystów za coś więcej niż ciekawostka europejska, Białoruś stała się jednym z ciekawszych miejsc do odwiedzenia w Europie.

Jednak wielu podróżnikom Mińsk kojarzy się z rozległym sowieckim mrokiem. Ale zupełnie niepotrzebnie, ponieważ architektura tego wciąż ewoluującego miasta stanowi intrygującą mieszankę i posiada mnóstwo atrakcji wartych uwagi. Katedra Świętego Ducha z podwójną wieżą jest najbardziej charakterystycznym zabytkiem Starego Miasta, ale Czerwony Kościół jest prawdopodobnie najbardziej przyciągającym wzrok budynkiem sakralnym w Mińsku. Ten kościół rzymskokatolicki ma fundamenty świętości: cegły zostały przywiezione z polskiego miejsca pielgrzymkowego, Częstochowy. Dwukrotnie przekształcono go w kino, ale obecnie jest sercem katolickiej społeczności Mińska. Miłośnicy klasycznych cerkiewnych kopuł powinni udać się do kościoła św. Marii Magdaleny. Podczas wycieczki na Białoruś z pewnością zobaczysz wiele zamków i kościołów. Białoruś, określana mianem ostatniej dyktatury Europy, nie jest fortecą ukrytą za niekończącą się papierkową robotą ani szpiegowaniem odwiedzających. Po przyjeździe znajdziesz angielskie napisy w wydajnym systemie metra i na stronach turystycznych. Muzeum Wojny również ma obszerne objaśnienia w języku angielskim, a większość restauracji ma menu w kilku językach. Stary Zamek w Grodnie został zbudowany w latach 80. XVIII wieku jako rezydencja dla wielkich książąt litewskich, a także polskich królów.

Chociaż wiele z nich zostało zniszczonych na początku XVIII wieku, nadal można zwiedzać ich ruiny i podziwiać malownicze widoki zza Niemna.

Na miejscu znajduje się także Państwowe Muzeum Historii i Archeologii w Grodnie, które posiada zestaw kłów mamuta, włóczni neolitycznych i zestaw grotów strzały z 3 i 4 wieku przed naszą erą. Na stronie https://www.kresy.com/osw,wycieczki-na-bialorus,82 przeczytasz więcej o podróży na Białoruś. Prawdopodobnie każdy mieszkaniec i wielu turystów zna ten punkt orientacyjny Białorusi położony w mieście Brześć na południowym zachodzie kraju. Twierdza jest najpopularniejszą atrakcją turystyczną w całej Białorusi, oraz symbolem radzieckiego oporu podczas II wojny światowej.

Back To Top