Biznes Finanse

Jest wiele sytuacji, w których potrzebujemy obcej waluty

Jeśli podróżujesz za granicę i potrzebujesz tylko gotówki na czas podczas podróży, istnieją zasadniczo dwie opcje, wymiana walut lokalnych na gotówkę kraju docelowego lub po prostu użycie karty kredytowej.

Najlepsza opcja zależy od kraju, do którego podróżujesz. Niektóre kraje mają lokalną gospodarkę, która w dużej mierze opiera się na wymianie na dolary amerykańskie, a w tych krajach można zauważyć, że kursy wymiany gotówki na gotówkę mogą być dość rozsądne. Jeśli masz dolary amerykańskie, najlepszą opcją dla wielu krajów jest zabranie gotówki w dolarach amerykańskich i wymiana na walutę kraju po przyjeździe. Przeważnie nie będziesz chciał wymieniać na lotnisku, ponieważ stawki prawdopodobnie będą znacznie gorsze niż przykładowo w kantorze w centrum miasta. Karty kredytowe to kolejna opcja na zdobycie pieniędzy w podróży. Może to być płatność kartą w sklepie czy restauracji lub wypłata gotówki z bankomatu. Musisz jednak zachować ostrożność, ponieważ większość banków obciąży Cię podwójnie, nie tylko za przeliczenie waluty, ale także dodatkową opłatą za wypłaty z bankomatów, a następnie jeszcze opłatą za wypłaty w obcej walucie. W związku z tym możesz zostać obciążony na trzy różne sposoby za tę samą transakcję.

Istnieją pewne opcje kart kredytowych bez dodatkowych opłat podczas podróży, ale wszystkie nadal będą miały ukrytą opłatę, którą pobierają banki przy przeliczaniu walut.

Wymiana waluty w oddziałach kantorów jest bardzo łatwa, a godziny otwarcia są długie. Aby dokonać wymiany walut, musisz się tylko zidentyfikować przy pomocy dokumentu tożsamości lub paszportu. Kantory oferują również całkowitą przejrzystość transakcji, a monitory cen oddziałach pokazują aktualne kursy walut, których ceny są aktualizowane kilka razy dziennie. Przyjazny dla klienta kantor znajdziesz na stronie https://kantormax.net/. Jeśli rezerwujesz kurs online, oszczędzasz na marży wymiany i płacisz w dniu odbioru. Bank ustala własną marżę plus prowizję oraz posiada tylko podstawowe rodzaje walut. W kantorze możesz odpowiednio wcześnie zamówić potrzebną walutę, jeśli jest ona mniej popularna i odebrać ją w wyznaczonym terminie.

Back To Top