Blog

Pozbądź się nieestetycznych pajączków na nogach

Wiele osób zmaga się z widocznymi popękanymi naczynkami, nieestetycznymi pajączkami.

Takie zmiany mogą oszpecić nasze ciało, dlatego wielu pacjentów decyduje się na ich usunięcie. W wielu okolicznościach można osiągnąć doskonałe rezultaty dzięki laserowym zabiegom zamykania naczynek na nogach czy twarzy. Wielu pacjentów odnosi korzyści z kombinacji zabiegów, takich jak skleroterapia, flebektomia ambulatoryjna i wewnątrznaczyniowe zamknięcie laserowe lub radiofrekwencja, ponieważ zewnętrzne lasery i źródła światła nie są w stanie skutecznie leczyć powiązanych żył siatkowatych i żylaków.

Pozbądź się nieestetycznych pajączków na nogach

Kiedy warto zdecydować się na laserowe zamykanie naczynek

Lasery mogą być skuteczne w leczeniu naczyń o średnicy mniejszej niż 1-2 mm, opornych na skleroterapię i matowienie teleangiektyczne, które mogą wystąpić po skleroterapii. Jednak skleroterapia pozostaje standardem kryterium leczenia żył nóg i teleangiektazji. Laser to silnie skupiona wiązka światła. Ciepło światła lasera uszkadza naczynko, co powoduje powstawanie blizn. Ta blizna zamyka żyłkę, która traci źródło krwi i obumiera, a z czasem staje się niewidoczna.

Laserowe zamykanie naczynek wykonuje się na zewnętrznej stronie skóry. Można w ten sposób leczyć pajączki i drobne żyłki i naczynka widoczne tuż pod powierzchnią skóry. Zwykle potrzebna jest więcej niż jedna sesja zabiegów usuwania naczynek za pomocą lasera. Serie zabiegów będą zaplanowane co 3 do 12 tygodni, zgodnie z zaleceniami lekarza. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, nie wymaga znieczulenia, nie ma również blizn i ryzyka powikłań jak przy innych metodach, które wymagają nacięcia. Od razu po wyjściu z gabinetu można powrócić do swoich obowiązków.

Zabieg taki jak laserowe zamykanie naczynek to bezbolesny i szybki sposób na to, aby pozbyć się nieestetycznych pajączków i popękanych naczynek na ciele. Wykonuje się go w przypadku małych pajączków i drobnych żylaków czy naczynek widocznych pod skórą. Jest to zabieg bezpieczny i skuteczny. Czasami jest to drugi etap leczenia, po leczeniu większego żylaka chirurgicznie, wewnątrznaczyniowym laserem lub radiofrekwencją czy skleroterapią.

Back To Top