Biznes Uroda

Jakie zabiegi mogą zredukować widoczność cellulitu

Głównym powodem pojawienia się cellulitu jest stres.

Ciało ludzkie natychmiast reaguje na wszelkie zmiany, które go dotyczą, czy to złe środowisko, złe odżywianie, siedzący tryb życia, czy brak odpowiedniego wypoczynku. Jeśli organizm musi nieustannie funkcjonować w takich warunkach, nieuchronnie pojawią się patologiczne zmiany w układzie nerwowym, krążenia i limfatycznym. Wszystko to jest bezpośrednim prekursorem powstania cellulitu. Jednak nie musimy znosić tego defektu kosmetycznego w nieskończoność, ponieważ mamy do dyspozycji wiele różnych zabiegów zmniejszających widoczność cellulitu, którym możemy się poddać w gabinetach medycyny estetycznej. Wyraźny efekt drenujący po antycellulitowym masażu endermologicznym normalizuje krążenie limfy. Każdy zabieg przyspiesza dopływ tlenu i składników odżywczych do tkanki dotkniętej cellulitem i pomaga usunąć toksyny. Po całej sesji zmniejsza się ilość złogów tłuszczu, a cellulit jest wyraźnie wygładzony. Terapia falami uderzeniowymi jest to podobna wersja technologii używana do leczenia kamieni nerkowych. Jest to nieinwazyjna terapia stosowana dwa razy w tygodniu przez kilka miesięcy i może dawać zadowalające wyniki utrzymujące się przez długi czas. Na cellulit dobrze działają również urządzenia do masażu podciśnieniowego, które spłycają wgłębienia w tkance łącznej i tłuszczowej. Podciśnieniowa maszyna rolkowa umożliwia estetykom masowanie określonych stref, takich jak pośladki, brzuch, uda, ramiona i nie tylko.

Ponadto zwiększa aktywność proliferacyjną fibroblastów, co sprzyja zwiększonej produkcji kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego, dzięki czemu cellulit, blizny i rozstępy są praktycznie niezauważalne.

Sprawdź najlepsze zabiegi na cellulit na Moment.pl i umów się już dziś na wizytę w salonie. Ponadto rollery pozytywnie wpływają na powierzchowne i głębokie receptory skóry, które poprawiają koordynację ruchów i wydajność mięśni. Wskazaniami do takich zabiegów jest nie tylko widoczny cellulit, ale także skłonność do obrzęków, wiotka i mało elastyczna skóra, blizny czy rozstępy. Dokładna liczba zabiegów zależy od stanu skóry i oczekiwanych efektów, których spodziewa się pacjent.

Back To Top