Biznes

Jak można walczyć z cellulitem?

Cellulit nie jest zmianą chorobową jak uważa wiele osób, jest to raczej zmiana tekstury skóry widoczna w postaci wgnieceń i nierówności.

Występuje głównie u kobiet na udach, ramionach, biodrach i pośladkach. Przyczyny powstawania cellulitu mogą być różne. Przede wszystkim decydującą rolę odgrywają indywidualne predyspozycje. Cellulit jest nieszkodliwy dla zdrowia i jest powszechnym zjawiskiem wśród kobiet. Jednak wiele z nich chce pozbyć się cellulitu, ponieważ uważa go za nieestetyczny.

Jak można walczyć z cellulitem?

Przyczyny powstawania cellulitu

Estrogeny, hormony żeńskie, wspierają organizm w tworzeniu wystarczających rezerw tłuszczu. Przyspieszają magazynowanie tłuszczu i spowalniają jego rozpad. To wyjaśnia, dlaczego cellulit występuje częściej po okresie dojrzewania oraz w okresach wysokiego poziomu estrogenów. Estrogeny i mają również pozytywny wpływ na tkankę łączną wzmacniając ją. Ponieważ jednak produkcja hormonów spada wraz z wiekiem, efekt ten zanika i tkanka łączna słabnie z wiekiem. Są kobiety, które są bardziej podatne na cellulit niż inne ze względu na predyspozycje genetyczne, jeśli więc twoja mama miała cellulit, prawdopodobnie wystąpi on również u ciebie.

Kiedy masz nadwagę, twoje komórki tłuszczowe są nienaturalnie powiększone. Podskórna tkanka tłuszczowa pęcznieje i wybrzusza się z komór tkanki łącznej. Nadmiar tkanki tłuszczowej sprzyja zatem cellulitowi. Ćwiczenia wspomagają utratę tkanki tłuszczowej i poprawiają krążenie krwi w skórze, pomagają również skórze zachować elastyczność. Niskotłuszczowa i zbilansowana dieta zapobiega również gromadzeniu się komórek tłuszczowych w newralgicznych obszarach.

W sprzedaży znajdziemy wiele produktów mogących skutecznie zwalczać cellulit, mogą być to różnego rodzaju kremy i balsamy. Na stronie https://dietetyk.edu.pl/kremy-i-balsamy-na-cellulit-ranking-najlepszych-produktow/ znajdziesz ranking najlepszych produktów, któe pomogą ci walczyć z cellulitem. Składniki aktywne napinają i wzmacniają zewnętrzną warstwę skóry, co może zapewnić większą odporność i zmniejszyć widoczność cellulitu. Ważne jest, aby kremy antycellulitowe były regularnie stosowane i wmasowywane, aby poprawiały krążenie krwi, stymulowały przepływ limfy i naprawdę zwalczały cellulit.

Back To Top