Handel

Maska ochronna antywirusowa to doskonałe rozwiązanie

Obecnie, podczas pandemii, taka maska jest koniecznością. Solidna maska przydaje się na co dzień i sprawia, że można bezpiecznie pracować, dojeżdżać do pracy i nie obawiać się zakażenia antywirusem. Współcześnie bez żadnej maski nie można wychodzić z domu. Maska jest koniecznością, należy nosić ją w pociągu, autobusie, tramwaju czy sklepie. Ochrona zdrowia jest najważniejsza, bez maski nie wolno nigdzie wychodzić.

W sklepach wiele jest masek, dostępne są jednorazowe lub wielorazowe. Maska ochronna antywirusowa może być do jednorazowego użytku – po użyciu wyrzuca się ją i nie korzysta się z niej więcej. Maski wielorazowe są bardzo przydatne, warto o tym pamiętać zawsze.

Jak należy nosić maskę?

Maska musi szczelnie przylegać do twarzy – nosi się ją na nosie oraz ustach, ściśle przylegającą. Taki sposób noszenia maski daje bezpieczeństwo. Nie wolno nosić maski na brodzie, pod nosem, ponieważ nie chroni to w żaden sposób ani osoby noszącej tak maskę, ani jej otoczenia. Może to być maseczka chirurgiczna czy maseczka medyczna.

Solidna maska wielorazowa

Maska wielorazowa musi być prana codziennie, regularnie, a także prasowania, aby zabić wirusa i zarazki. Eksperci zalecają także wygotowanie takiej maski, aby wirus na pewno zniknął. Noszenie brudnej maski to sposób na szkodzenie sobie, nie wolno tego robić. Można w ten sposób nabawić się chorób dróg oddechowych lub zakażenia jamy ustnej. Maski należy zmieniać – co kilka godzin maskę należy zmienić na świeżą. Nie wolno maski nosić przez cały dzień. Maska chirurgiczna, jednorazowa, powinna być zmieniana po trzydziestu minutach. Maski wielorazowe zmienia się co cztery godziny. Wilgotna maska może być źródłem zakażeń. Maska ma być barierą dla drobnoustrojów, a nie ich wylęgarnią. Osoby noszące maskę nie tylko nie zarażą się koronawirusem, ale mogą też uniknąć innych chorób dróg oddechowych. W sprzedaży dostępne są maski jednowarstwowe, dwuwarstwowe, trójwarstwowe. Najlepsze są dwuwarstwowe lub trójwarstwowe. Dobrze chronią, cechuje je skuteczność. Jednorazowe maseczki są nieco gorsze, ale też można je ostatecznie nosić. Maski FFP2 oraz maski FFP3 są najbardziej trwałe. Jest to ich cecha, można nosić takie maski i cieszyć się ich jakością, a także mieć pewność, że wirusy nie przenikną przez nie. Maski są wyrazem solidarności społecznej – nosząc maskę chronimy innych. Inni chronią nas. Jeśli tylko my nosimy maskę to nie mamy odpowiedniej ochrony ze strony innych osób. Jest to sprawa oczywista, ale część osób nadal powątpiewa w skuteczność masek. Tymczasem maseczka ochronna posiada bardzo wysoką jakość oraz skuteczność.

Back To Top