Blog Zdrowie

Badania profilaktyczne i ciąża

Mimo, iż świadomość Polek z roku na rok jest coraz większa, wciąż jeszcze za mało jest pacjentek, które regularnie poddają się badaniom kontrolnym. Kampanie społeczne prowadzone przez Instytuty ginekologii organizowane są niemal każdego miesiąca. Przychodnie wysyłają zaproszenia na bezpłatne badania cytologii, czy usg piersi, ale nie zawsze spotyka się to z dużym odzewem.

Dobry ginekolog

Ginekologia w niektórych środowiskach, wciąż jeszcze jest tematem wstydliwym. Kiedy natomiast dopada nas ciężka choroba, nie możemy sobie wybaczyć naszej bezmyślności. Specjaliści ginekolodzy na całym świecie, podkreślają, jak ważna jest profilaktyka. Każda kobieta ma dostęp do gabinetów lekarskich w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia. Nie musimy się denerwować, że na wizytę, będziemy czekały kilka tygodni. Wystarczy, ze raz w roku, poddamy się badaniom kontrolnym narządów rodnych. Dla zdrowia, spokoju i życia. Bo rak szyjki macicy, wcześnie wykryty, jest całkowicie wyleczalny. Kiedy natomiast wykryjemy go zbyt późno, przyszłość może być rożna. Nadzieja jest zawsze, jednak łatwiej wyleczyć zmiany chorobowe w początkowym stadium rozwoju. W sytuacji, kiedy nie chcemy korzystać z publicznej służby zdrowia, mamy dostęp do prywatnych gabinetów, które w większości, są doskonale wyposażone w sprzęt diagnostyczny. Ginekolodzy, którzy w naszym kraju są bardzo dobrze wykształceni, dysponują na przykład usg 3D i 4D, na którym w przypadku ciąży, możemy obejrzeć dziecko jak na zwykłym zdjęciu. Do tej pory większość przyszłych rodziców, nie mogło dokładnie zaobserwować kształtu swojego dziecka na wydrukach. Obecnie, można nawet wykonać nagranie filmu na płycie, na którym widać jak dziecko się uśmiecha czy ziewa. Wizyty w gabinetach prywatnych są płatne, a ich cena zależy od miasta i wykształcenie lekarza. Konsultacje u docentów i profesorów, są z reguły droższe niż u zwykłych lekarzy.


Wieloletnia praktyka

Należy jednak pamiętać, ze lekarz ze stopniem naukowym, posiada doskonałe wykształcenie i długoletnie doświadczenie. Jeśli chodzi o ciążę, najlepiej, jeśli kobieta ma stałego lekarza prowadzącego, który od początku ciąży, do czasu porodu będzie przeprowadzał badania kontrolne, więcej dowiesz się na stronie http://medycynaporady.pl. Dobrze jednak, aby przynajmniej jeden raz w czasie ciąży, udać się na konsultację do innego specjalisty, celem potwierdzenia diagnozy swojego lekarza

Back To Top