Blog

Jak zapłacić mniej za nowe mieszkanie?

Chcesz kupić nowe mieszkanie, ale nie chcesz przeznaczać na ten cel bardzo wysokiej sumy? W takim przypadku sprawdź razem z nami, jak można zapłacić za lokal od dewelopera jeszcze mniej!

Cena za jeden metr kwadratowy mieszkania w dużym mieście przekracza już 7 tysięcy złotych, a nierzadko jest jeszcze wyższa. W związku z tym coraz więcej kupujących poszukuje sposobów na to, aby za wymarzone „M” móc zapłacić jeszcze niższą cenę.

Istnieje szereg sposobów na to, aby nowe mieszkanie nie kosztowało aż tak dużo. Niektóre z nich wymagają jednak pójścia na kompromisy. O czym warto pamiętać?

Szukaj gotowych mieszkań od dewelopera

Bardzo często deweloperzy nie sprzedaje wszystkich lokali jeszcze na etapie ich budowy. W związku z tym pozostają one dostępne także wtedy, gdy cała inwestycja jest już ukończona. Takie lokale nierzadko są przeceniane, aby jak najszybciej je sprzedać, dlatego to szansa na to, aby kupić je jeszcze taniej.

Warto jednak pamiętać o tym, że takie mieszkania mogą posiadać pewne wady, na przykład mogą być to lokale na parterze lub najwyższym piętrze, mogą być zlokalizowane od północy lub też mogą posiadać mało korzystny rozkład pokojów.

Zdecyduj się na nieco gorszą lokalizację

Na koszt zakupu mieszkania ma wpływ także jego lokalizacja. To właśnie ona może w głównej mierze decydować i jego kosztach. Aby zatem zmniejszyć cenę nieruchomości, można zdecydować się na taki lokal, który będzie położony w nieco mniej korzystnym miejscu. Mniej zapłacimy za mieszkania położone w oddalonych od centrum dzielnicach, a także w podmiejskich miejscowościach.

Śledź ceny nieruchomości na rynku mieszkaniowym

Ceny mieszkań nieustannie się zmieniają, dlatego też warto trzymać rękę na pulsie i sprawdzać, czy w ostatnim czasie nie pojawiły się spadki. To najlepszy czas, aby kupić nowe mieszkanie – deweloper może zaproponować wtedy cenę niższą niż zwykle, co pozwala na zmniejszenie ogólnych kosztów nawet o kilkanaście tysięcy złotych!

Back To Top