Biznes Handel

Integracja kanałów sprzedaży – sekret do sukcesu w e-commerce!

Istniejący od lat trend powolnego wzrostu zaufania do branży e-commerce ostatnimi czasy nasilił się w jeszcze większym stopniu, sprawiając, że wielu przedsiębiorców postanowiła związać swój biznes właśnie z tego formą sprzedaży. Duży potencjał sklepów internetowych jest niezaprzeczalny – już na starcie otwierają się przed sprzedawcą drzwi prowadzące do bardzo szerokiej bazy konsumentów, a mianowicie internautów, którzy korzystają z rozwiązań e-commerce

Najkrótszą drogą do utworzenia własnego sklepu w sieci jest skorzystanie z popularnych platform sprzedażowych i aukcyjnych. Wśród działających na naszym rynku serwisów zdecydowanie należy wymienić Allegro, czyli najpopularniejszy z polskich portali, Amazon, który niedawno otworzył polskojęzyczną witrynę, a także eBay. Są to łatwo dostępne kanały sprzedaży, z których korzysta mnóstwo użytkowników, wyszukując produkty w praktycznie każdej kategorii. Alternatywą jest założenie własnego sklepu, opierając go na przykład na Magento – ma się wtedy większą swobodę działania i kontrolę nad samą sprzedażą.

Nie musisz wybierać! Dlaczego integracja Magento + Allegro, eBay, Amazon to dobry pomysł?

Preferując korzystanie z domowej witryny dla sklepu internetowego, wcale nie trzeba rezygnować z szerokich możliwości, jakie oferują wyspecjalizowane platformy aukcyjne. W normalnych warunkach taka decyzja wymusiłaby na sprzedawcy znacznie większy nakład pracy, na przykład z uwagi na konieczność kontrolowania stanów magazynowych czy osobnego radzenia sobie z formalnościami na poszczególnych kanałach sprzedaży. Nie jest to jednak wyzwanie dla nowoczesnego przedsiębiorcy, który nie boi się korzystać z wyspecjalizowanych narzędzi.

Z pomocą przychodzi tu ErpBox, pozwalający na integrację sklepu Magento z serwisami sprzedażowymi Allegro, eBay czy Amazon, zapewniając między innymi:

  •  automatyczną obsługę zamówień ze wszystkich kanałów sprzedaży,
  • dostęp     do wyspecjalizowanego Managera Allegro i Managera eBay,     zapewniających możliwość tworzenia konkretnych aukcji,
  • importowanie danych dotyczących zamówień dokonanych przez klientów na     Allegro, eBay lub Amazon,    
  • szybką, zautomatyzowaną aktualizację danych magazynowych.

Rzecz jasna, możliwości systemu ErpBox związanych z jego integracjami jest o wiele więcej, dlatego warto bliżej zapoznać się z każdą z dostępnych funkcji – zobacz tutaj. W tym celu można skorzystać z darmowego okresu próbnego, trwającego aż 21 dni, i osobiście przetestować wszystkie opcje związane z tym oprogramowaniem. Wystarczy bezpłatne konto – bez zobowiązań!

Back To Top