Biznes

Jednorazowe rękawiczki foliowe – czyli dbanie o higienę osobistą

Wielu z nas doskonale wie o tym, że rękawiczki jednorazowe foliowe HDPE można spotkać w sporych sklepach samoobsługowych, choćby przy stoisku z pieczywem. Rzecz jasna przy stoisku z bakaliami i orzechami też można je spotkać, bo właśnie tam za pomocą tych rękawiczek i specjalnej szufelki możemy sobie nabierać bakalii do woreczka. Kilka lat temu częstym było to, że wielu klientów wykonywało tę czynność bez jednorazowych rękawiczek foliowych HDPE, bo bez ich zakładania to nabieranie przebiegało szybciej, ale ta zwiększona wygoda to też mniejszy poziom bezpieczeństwa. Rzecz jasna do sprawy można też podejść w inny sposób, czyli uznać, że ludzie w kraju rozwiniętym zazwyczaj w akuratny sposób dbają o higienę osobistą, czyli myją ręce kilkanaście razy w ciągu dnia i nie dotykają twarzy przed umyciem dłoni. Postępowanie tego rodzaju w sytuacji normalnej zazwyczaj chroni przed wieloma typami infekcji.

„Jednorazowe rękawiczki foliowe i czasy powiązane z epidemią”

W trudniejszych czasach, czyli w tych powiązanych z wybuchem epidemii rękawiczki jednorazowe foliowe HDPE można nazwać wyborem poprawnym jeśli chodzi o spore markety, bo w miejscach tych przebywa wiele osób i to takich, które się nie znają. Kluczowe znaczenie ma też i to, że taki spory sklep może odwiedzić nawet kilkanaście tysięcy osób w skali dnia, czyli osoby z różnych regionów, a czasami nawet z różnych krajów mogą mieć ze sobą kontakt bezpośredni i właśnie dlatego rękawiczki jednorazowe foliowe HDPE mogą się przydać, bo to środek ochronny, który chroni i nas i naszych bliskich, a nawet ludzi których osobiście nie znamy. Jednak tego typu rękawiczki nie gwarantują pewnego bezpieczeństwa, czyli nawet jeśli używamy ich w sposób poprawny, to i tak nadal istnieje pewne ryzyko.

„Poprawne użycie jednorazowych rękawiczek foliowych”

Zapewne niemal każdy widział kawałek folii zanurzony w wodzie przez dłuższy czas, czyli wielu zobaczyło to, że glony rozwijają się na powierzchni kawałka folii. Podobnie jest z bakteriami rozwijającymi się na rękawiczkach jednorazowych foliowych HDPE. Na ich powierzchni liczba bakterii w każdą minutę się podwaja. Dlatego po użytkowaniu trwającym około pół godziny najlepiej zdjąć daną parę rękawiczek, umyć ręce i założyć kolejne rękawiczki jednorazowe foliowe HDPE, bo jeśli danych rękawiczek używamy zbyt długo to ich skuteczność spada. Lekarze na blokach operacyjnych zmieniają rękawiczki często, ale to nie gwarancja braku infekcji. Jednym słowem tego typu rękawiczki muszą być stosowane zgodnie z pewnym rygorem, czyli one jedynie zmniejszają ryzyko infekcji i należy je traktować jako taki dodatek do wzorowego mycia rąk.

Back To Top