Sport

Dopasowane zapięcie rowerowe

Rynek rowerowy oferuje duży wybór zapięć rowerowych, które pozwalają na zapewnienie możliwości odpowiedniego zabezpieczenia roweru.

Przy wybieraniu zapięć do roweru ważne jest poświęcenie odpowiedniej ilości czasu w celu wyselekcjonowania takich, które zapewnią skuteczne zabezpieczenie roweru. Jednocześnie przy zakupach zapięć rowerowych nie warto nadmiernie oszczędzać. Specjaliści wskazują, że zapięcie rowerowe powinno kosztować mniej więcej dziesięć procent wartości roweru. Oczywiście przy wybieraniu zapięć rowerowych ważne jest branie wartości roweru, sposobu użytkowania roweru czy miejsc, w których rower będzie zostawiany. Im droższy rower, czy częściej używany tym bardziej skuteczne, a co za tym idzie droższe zapięcie wato pozyskać. Jednocześnie, gdy rower będzie zostawiany w mniej bezpiecznych czy nietypowych miejscach warto jest również decydować się na bardziej zaawansowane, kosztowniejsze zapięcia.

Typy zapięć

Na rynku zapięć rowerowych można spotkać się z różnymi typami produktów, które mają swoje wady oraz zalety. W najniższej cenie można pozyskać linki rowerowe, które oferują wygodę użytkowania, elastyczność. Natomiast do wad linek można zaliczyć łatwość uszkodzenia linki przez wprawnych złodziei. Bardziej skutecznym rozwiązaniem są tak zwane u-locki. Jednak tego rodzaju zapięcia mają większą wagę od linek oraz nie są elastyczne podczas przypinania. Natomiast jest to zabezpieczenie mocne, trudniejsze do uszkodzenia, wygodne w transporcie przy rowerze.

Łańcuchy i zapięcia składane

Do bardziej wygodnych w użytkowaniu oraz skutecznych można zaliczyć łańcuchy z zamkiem. Są to zabezpieczenia często lepsze od u-locków, gdy wybierze się odpowiedni model. Natomiast są do zabezpieczenia ciężkie i trudne w transporcie. Natomiast Zapięcia rowerowe w formie składanej są często skuteczniejsze od linek rowerowych. Jednak tego rodzaju zabezpieczenia mogą nie sprawdzić się. gdy złodziej będzie miał więcej czasu na dokonanie kradzieży.

Back To Top