Handel

Dlaczego perfumy są pogrupowane w rodziny zapachów

Dzięki półkom sklepów i drogerii wypełnionym kolorowymi fiolkami, wybór perfum może wprawić w zakłopotanie kogoś, kto nie wie, na jaki zapach się zdecydować.

Choć odkrywanie perfum i zapachów może wydawać się zniechęcające, każdy nowicjusz może zdobyć podstawową wiedzę na temat taksonomii perfum, która pomoże wybrać ten, który najbardziej nam odpowiada.

Dlaczego perfumy są pogrupowane w rodziny zapachów

Wybierz Halle Berry perfumy jeśli lubisz zapachy kwiatowe

Tradycyjnie każdy zapach trafia do określonej grupy lub rodziny. Wszystkie te rodziny ograniczają się mniej więcej do sześciu różnych kategorii zapachów, kwiatowych lub słodkich, sportowych lub czystych, zielonych lub naturalnych, piżmowych, drzewnych lub szyprowych oraz orientalnych lub przyprawowych. Do kategorii kwiatowo-orientalnej można zaliczyć perfumy Halle Berry, które mają w swoim składzie frezję, mimozę, hibiskus, a także kadzidło, sandałowiec i bursztyn. Każdy człowiek ma inny gust, jeśli chodzi o zapachy, niektórzy ludzie lubią określoną rodzinę, a inni lubią je wszystkie i nie mają określonych preferencji.

Jedyną rzeczą, która jest pewna, jeśli chodzi o preferencje zapachowe, jest to, że z czasem mogą się one pojawić lub zmienić. Kiedy dziewczyna dojrzewa w kobietę, jej gusta zapachowe prawdopodobnie również dojrzeją. Młoda kobieta, która jest entuzjastycznie nastawiona do świeżego i słodkiego zapachu kwiatowych perfum, może stopniowo polubić mocniejszy, głębszy zapach drzewnych, orientalnych, a nawet piżmowych perfum Halle Berry. Najpopularniejszą kategorią perfum dla kobiet są zapachy kwiatowe lub słodkie. Swój dominujący zapach czerpią z jednego lub kilku kwiatów. Kwiatowe zapachy mają w sobie lekki charakter i są przeznaczone dla kobiet, które lubią niefrasobliwość. Przywołują obrazy beztroskiej wiosny lub mogą być żywiołowe i entuzjastyczne.

Jeśli lubisz kwiatowe, orientalne i owocowe akcenty w zapachach, z pewnością Halle Berry perfumy sprawdzą się dla ciebie idealnie. Jest on dedykowany dla kobiet delikatnych, ale zdecydowanych oraz podążających własną ścieżką.

Back To Top