Blog

Podstawy ubezpieczenia samochodu: co musisz wiedzieć

Kupowanie ubezpieczenia samochodu może być ważne ze względu na żywotność pojazdu.

Musisz przeprowadzić wszystkie swoje badania, aby nie płacić za polisę, która nie działa dla Ciebie, lub nie tracić pieniędzy na oszustwo związane z polisą. Poniżej wymieniono kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc.Rozważając ubezpieczenie samochodu dla młodego kierowcy, należy dostarczyć firmie ubezpieczeniowej wszystkie dowody, które mogą uprawniać kierowcę do zniżki. Zapewni to, że płacisz jak najmniej, a także zapewni sprawny przebieg procesu. Takie rabaty to bezpieczeństwo samochodu, dobre oceny, niedawne ukończenie szkoły i bezpieczna wcześniejsza rejestracja.Jednym z pomijanych sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy na ubezpieczeniu samochodu jest trzymanie się tej samej firmy przez dłuższy czas. Większość firm ubezpieczeniowych oferuje klientom długoterminowym obniżone stawki, co z czasem może przyczynić się do dużych oszczędności. Znajdź więc agencję ubezpieczeniową, która Ci się podoba, trzymaj się jej i obserwuj, jak spadają Twoje składki.Kiedy wykupienie ubezpieczenia samochodu nie jest mądrym pomysłem, aby uzyskać tylko minimalne ubezpieczenie twojego stanu. Większość stanów wymaga jedynie pokrycia samochodu drugiej osoby w razie wypadku. Jeśli otrzymasz tego rodzaju ubezpieczenie, a Twój samochód zostanie uszkodzony, zapłacisz wielokrotnie więcej, niż gdybyś miał odpowiednią ochronę.Aby upewnić się, że otrzymujesz najlepszą ofertę na ubezpieczenie samochodu, uzyskaj wyceny od co najmniej trzech różnych ubezpieczycieli. Podstawy ubezpieczenia samochodu: co musisz wiedzieć

Możesz wybrać do czynienia z poszczególnymi firmami ubezpieczeniowymi lub możesz udać się do brokera ubezpieczeniowego, który może reprezentować kilka firm i uzyskać wycenę każdej z nich.Wiele osób ma mandaty za przekroczenie prędkości i parkowanie, o których nie są nawet świadomi, dopóki nie spróbują uzyskać nowej polisy ubezpieczeniowej.

Aby uniknąć tej pułapki pieniężnej, koniecznie skontaktuj się z lokalnym urzędem stanu, aby otrzymać kopię pełnej historii prowadzenia pojazdu. Dzięki temu dowiesz się, czy są jakieś nieopłacone bilety, które musisz obsłużyć.Zmniejsz swój przebieg, aby zmniejszyć składki. Ilość przejechanych mil ma w rzeczywistości bardzo duży wpływ na kwotę, jaką płacisz za składkę. Jeśli możesz zmniejszyć liczbę przejechanych mil, Twoje składki spadną razem z tym. Zrób sobie przerwę i od czasu do czasu jedź autobusem.Podniesienie franszyzy pomoże Ci zaoszczędzić pieniądze na ubezpieczeniu samochodu. Im wyższy udział własny, tym niższe będą Twoje miesięczne koszty. Stopa oszczędności spadnie dość nisko, jeśli jeździsz starszym samochodem, ponieważ koszt wymiany nie jest tak wysoki, jak w przypadku korzystania z nowszego samochodu.Dodając członka rodziny do swojego planu ubezpieczeniowego, sprawdź i sprawdź, czy nie będzie dla niego tańszym ubezpieczeniem osobno. Ogólna zasada jest taka, że ​​dodanie do polisy jest tańsze, ale jeśli masz już wysoką składkę, mogą oni sami znaleźć tańsze ubezpieczenie.Jeśli twój samochód jest znaczącym aktywem (tj. drogim i ma wysoką wartość odsprzedaży), upewnij się, że kupujesz dla niego dodatkowe ubezpieczenie od odpowiedzialności, gdy go ubezpieczasz. Prawne minimalne ubezpieczenie od odpowiedzialności, które jest najtańszą opcją, nie zapewni wystarczającej rekompensaty, jeśli cenny samochód zostanie uszkodzony. Dodatkowy koszt dodatkowego ubezpieczenia warto zapłacić, aby chronić samochód o rzeczywistej wartości.Kupowanie ubezpieczenia samochodu jest bardzo ważne, ale może też wymagać dużo pracy. To powiedziawszy, jeśli wiesz, co robisz, możesz uzyskać polisę, która działa dla Ciebie i Twojego samochodu, jednocześnie unikając oszustw. Więc zrób sobie przysługę, przeprowadzając badania i stosując powyższe wskazówki do zakupu ubezpieczenia samochodowego.

Back To Top