Finanse

Ile pieniędzy można wypłacić z bankomatu

Zdarza ci się korzystać z bankomatów? Nie tylko dokonujesz z ich pomocą wpłat gotówki na swoje konto, ale również wypłacasz pieniądze? O ile są to kwoty rzędu kilkuset złotych, nie ma z tym większych problemów. Pytania pojawiają się wtedy, kiedy chcemy wypłacić nieco większą kwotę – 5000 złotych, albo o 10 0000 złotych. Zastanawiamy się wówczas czy jest to możliwe. Czy bankomat zrealizuje naszą transakcję i czy będą w nim zdeponowane odpowiednie środki na tak dużą wypłatę. Jak to wygląda w rzeczywistości?

Limity na karcie

To ile pieniędzy w ciągu dnia będziesz mógł wypłacić w bankomacie zależy między innymi od limitów, które są zdefiniowane na twojej karcie. Każdy użytkownik może nimi zarządzać indywidualnie, określając maksymalną kwotę pieniędzy, którą można wybrać w ciągu jednego dnia. Można także określić ile razy dziennie można wypłacić pieniądze z bankomatu. Tego typu limity pozwalają nie tylko zachować dyscyplinę finansową, ale także zapewniają dodatkową ochronę w razie zagubienia karty. Warto zatem ustawić sobie minimalne limity, a kiedy zajdzie konieczność wypłacenia większej gotówki, zmienić je jednorazowo przed samą operacją.

Limity bankowe

Niezależnie od limitów ustawionych na karcie, obowiązują także wewnętrzne limity twojego banku. Określają one maksymalną kwotę, którą klienci jednorazowo mogą wypłacić ze swojego konta. Jak to wygląda w przypadku większości polskich banków? Analizując informacje na ten temat, można zauważyć że maksymalne kwoty jednorazowej wypłaty wahają się od 5000 do 10 000 złotych. Co zrobić jeśli potrzebujesz wypłacić większą sumę pieniędzy? Po pierwsze sprawdzić w ustawieniach swojego konta bankowego, jakie limity są zdefiniowane dla karty. Jeśli są zbyt niskie, należy je zmienić na wyższe. Sposobem na obejście niskich limitów wypłaty gotówki w twoim banku, jest kilkukrotne wypłacenie pieniędzy z bankomatu. Można to zrobić operacja po operacji lub rozłożyć wypłatę na kilka dni pod rząd.

Brak pieniędzy na koncie

Kolejny problem pojawia się wtedy, jeśli potrzebujesz wypłacić większą kwotę gotówki, ale takich pieniędzy nie masz na koncie. Zmiana limitów w niczym wówczas nie pomoże. Pomóc natomiast może szybki kredyt. Jest to forma pożyczki gotówkowej, o którą można wnioskować online. Szybki kredyt to gotówka, która na twoim koncie pojawić się może nawet następnego dnia po uzyskaniu decyzji finansowej. Pieniądze z kredytu możesz wypłacić w bankomacie lub zachować je na koncie, płacąc nimi przelewem lub kartami płatniczymi, podpiętymi pod twoje konto.

Back To Top