Blog

Czy grzejniki olejowe są bezpieczne i energooszczędne?

Co roku po jesieni przychodzi zima.

Czasami temperatura w pomieszczeniach spada tak nisko, że jedynym sposobem na utrzymanie ciepła jest ciągłe ogrzewanie domu również jesienią, zimą i wiosną. W rezultacie producenci opracowali urządzenia, które mogą skutecznie ogrzewać nasze domy i miejsca pracy, jednocześnie nie wpływając niekorzystnie na środowisko.

Czy grzejniki olejowe są bezpieczne i energooszczędne?

Czy grzejnik olejowy zużywa dużo energii elektrycznej?

Z pewnością dobrym pomysłem mogą być grzejniki olejowe, które są grzejnikami konwekcyjnymi stosowanymi w ogrzewaniu domowym. Są wypełnione olejem, ale ogrzewane elektrycznie. Nie wymagają również spalania żadnego oleju, ale olej służy jako zbiornik ciepła lub bufor, a nie jako paliwo, nie trzeba go zatem wymieniać czy uzupełniać. Oczywiście efektywność energetyczna tych grzejników zależy od tego, jak korzystasz z urządzenia. Możesz również wpłynąć na zużycie energii elektrycznej przez grzejnik olejowy, po prostu dostosowując ustawienia temperatury, a także używając go we właściwych miejscach.

Ogólnie rzecz biorąc, grzejniki olejowe zużywają około 1500 watów mocy, co może być dużo lub mniej, w zależności od tego, ile ciepła potrzebujesz w swoim domu. Niektóre grzejniki mono zużywają około 700W mocy. Działają jak grzejniki olejowe normalnej wielkości, ale są przeznaczone do ogrzewania raczej niewielkich pomieszczeń lub po prostu do utrzymywania ciepła stóp pod biurkiem. Maksymalna moc znamionowa elementu grzejnego jest taka sama jak w przypadku konwencjonalnych elektrycznych grzejników do pomieszczeń i wynosi 1500 watów. Większość modeli ma również niskie ustawienie energii, aby można było ustawić grzejnik w zależności od naszych potrzeb.

Różnica między tego typu grzejnikami a innymi sposobami ogrzewania pomieszczeń, polega na tym, że grzejnik olejowy oszczędza energię, ponieważ zużywana przez nie energia jest wykorzystywana do podgrzewania oleju, a nie powietrza. Termostat może monitorować temperaturę oleju skuteczniej niż termostat w grzejniku może monitorować temperaturę otaczającego powietrza. W ten sposób gwarantuje, że element włączy się tylko wtedy, gdy będzie potrzebny.

Back To Top