Biznes

Porady ekspertów, jak zwiększyć swoją wiedzę na temat złota

Czy w przeszłości próbowałeś inwestować w złoto? Czy posiadasz obecnie jakieś inwestycje w złoto? Chociaż rynek złota nie jest skomplikowany, jest wiele rzeczy, które powinieneś wiedzieć, aby podejmować najlepsze decyzje inwestycyjne.

Aby złoto pracowało dla Ciebie, czytaj dalej.Sztabki złota są zazwyczaj najbezpieczniejszym sposobem inwestowania w złoto. Te sztabki są dostępne w wielu różnych gramaturach. Zaczynają się od zaledwie pół uncji, ale również wzrastają do czterechset uncji. Mniejsze paski są bardziej powszechne, podczas gdy większe są trudniejsze do znalezienia.Przed zakupem lub sprzedażą złota upewnij się, że wiesz, jak wyceniane są metale. Ceny metali szlachetnych zmieniają się z dnia na dzień i najlepiej sprawdzić cenę przed sprzedażą lub zakupem złota. Będziesz także musiał zapłacić więcej niż wartość stopu, ale sprzedasz poniżej wartości stopu.Zanim sprzedasz swoje złoto firmie, upewnij się, że jest to sprzedawca cieszący się dobrą reputacją. Skontaktuj się z Better Business Bureau, aby upewnić się, że podali ludziom uczciwe ceny. Nie chcesz sprzedawać swojego złota komuś, kto oszuka Cię z drogocennego złota, które sprzedajesz.Kiedy idziesz sprzedać swoje złoto, upewnij się, że Twoje oczekiwania nie są zbyt wysokie i weź ze sobą dowód tożsamości wydany przez rząd. Sprzedawcy złota płacą średnio od 70 do 80 procent rzeczywistej wartości. Prawo wymaga, aby kupcy prosili sprzedawców o identyfikację przy zakupie złota, aby pomóc policji w dochodzeniu w sprawie skradzionej własności.Upewnij się, że dealer, którego rozważasz, jest licencjonowany. Upewnij się również, że dealer jest aktywny w renomowanych organizacjach w branży. To biznes, w którym jest dużo rekinów, więc im więcej rzeczy dowodzi zasadności operacji, tym lepiej dla Ciebie.Jeśli interesujesz się złotem i dodatkowo chcesz założyć własny biznes, połącz te dwie pasje. Zbieraj złom złota z różnych źródeł, takich jak przyjaciele i ogłoszenia, i naucz się, jak przetwarzać i przetapiać kawałki w czyste lub prawie czyste złoto. Dobry Biznes - Jak prowadzić dobry biznes online?

Możesz łatwo znaleźć kupca na swój produkt końcowy i powtórzyć proces!Rozszyfrowując rzeczywistą cenę sprzedaży złota, powinieneś zrozumieć opłaty związane ze sprzedażą złota.

Dealerzy zazwyczaj pobierają prowizję w wysokości od pięciu do sześciu procent za każdą sprzedaną uncję złota. Na przykład, jeśli sprzedajesz złoto o wartości 100,00 USD, krupier pobierze z wpływów 5,00 USD na prowizje.Chroń się przed nieuczciwymi ludźmi, którzy próbują ukraść Twoją tożsamość. Jednym ze sposobów zapewnienia sobie ochrony jest zakup złota lokalnie od renomowanego dealera. Nigdy nie podawaj swoich danych osobowych przez telefon, w tym numeru ubezpieczenia społecznego i danych karty kredytowej, chyba że masz pewność, że jest to renomowana firma.Możesz użyć magnesu, aby określić autentyczność złota. Złoto i inne prawdziwe metale szlachetne nie przyciągają magnesów. W niektórych przypadkach poszczególne części sztuki (takie jak zapięcie) mogą być z czystego złota, podczas gdy inne części są platerowane. To dobry sposób na sprawdzenie tego.Sprawdź lokalne Biuro Better Business Bureau przed zakupem lub sprzedażą złota dealerowi. Twoje lokalne Better Business Bureau będzie miało rejestr wszelkich skarg złożonych na firmę. Sprawdzając w swoim Better Business Bureau, możesz upewnić się, że sprzedajesz lub kupujesz od renomowanego dealera.Z pewnością czujesz się bardziej komfortowo, wybierając złoto jako wybór inwestycyjny. Chociaż każda inwestycja niesie ze sobą pewne ryzyko, złoto jest jednym z tych, które mogą sprawić, że poczujesz się znacznie bezpieczniej, nie zostawiając swoich pieniędzy w płynnych oszczędnościach. Ryzyko na rynku złota to nie tyle ryzyko, więc idź!

Back To Top