Handel

Środki piorące zza zachodniej granicy – postaw na jakość!

Kiedyś na naszym rynku mogliśmy znaleźć niewiele różnych środków piorących, najczęściej były to proszki do prania ww różnej wielkości pudełkach.

Obecni jednak środki piorące to nie tylko sam proszek ale także płyny, żele czy coraz bardziej popularne kapsułki. Aby właściwie zadbać o nasze ubrania podczas prania powinniśmy oprócz odpowiedniego ustawiania temperatury wybrać także właściwy środek piorący. W sklepach znajdziemy proszki oo materiałów białych, czy też kolorowych, możemy stosować dodatkowo różne płyny czy też odplamiacze. Oczywiście wybierając proszek nie powinniśmy się sugerować jedynie ceną, najważniejsza będzie jego jakość. Nie chcemy przecież aby nasza ulubiona bluzka została wyjęta z pralki z plamami, czy odbarwieniami. Każdy środek piorący posiada swoją charakterystykę, każdy zawiera odpowiednie enzymy do swojego przeznaczenia. Enzymy odpowiedzialne są za usuwanie plam, ale także wybielają, czy też wzmacniają kolory, i przyspieszają proces prania. Najczęściej, wyróżniamy środki piorące przeznaczone do tkanin białych i kolorowych. Możemy także znaleźć proszki uniwersalne, jednak osoby które nie chcą mieć niespodzianki, wybierają środki dedykowane.

Kupując proszek do prania należy zwrócić uwagę na wielkość opakowania, w zależności też jak często robimy pranie, można dobrać jego wielkość. Inną charakterystyczną rzeczą jest forma opakowania, czyli pudełko, lub też worek. Wiele osób wybiera pudełko, ze względu na łatwość przechowywania. Pudełko z proszkiem możemy umieścić w szafce obok innych przedmiotów, natomiast proszek w worku będzie wymagał nieco więcej miejsca. Innym kryterium wyboru będzie kraj z którego pochodzi, bardzo dużym uznaniem cieszą się niemieckie proszki do prania, które cenione są za bardzo dobre właściwości piorące. Warto wiedzieć iż środki przeznaczone na rynki Europy Zachodniej posiadają inny skład, niż oferowane w Polsce. Różne instytuty badające jakość towarów, podczas badań dowiodły iż ubrania wybrane w proszkach pochodzących z Niemiec, czy Anglii są lepiej wyprane, lepiej wyglądają po praniu.

Back To Top