Rozrywka

5 nietypowych pomysłów na imprezę firmową

Dobra impreza firmowa może znacznie polepszyć relacje między pracownikami i zintegrować zespół. Imprezy dla firm stają się coraz częściej wybieraną strategią przedsiębiorstw, a wraz z tą tendencją rośnie potrzeba na pomysły oryginalne i nietuzinkowe.

Eventy firmowe najłatwiej przeprowadzić w Warszawie i w innych dużych miastach. To w nich istnieje bogaty wybór różnorodnych miejsc, do których warto zaprosić pracowników. Bez względu jednak na położenie geograficzne nie obędzie się bez pomysłu, motywu i klimatu imprezy, które powinny zafascynować jej uczestników.
Grill czy piknik firmowy to wciąż dobre sposoby na integracje, ale wzrost umiejętności kooperacji i większe zdolności interpersonalne członków zespołu osiągnąć można poprzez inne sposoby. Warto postawić na adrenalinę, rywalizację i wysiłek fizyczny, dzięki którym każdy event firmowy będzie niezapomniany. W tym celu można zorganizować imprezę na poligonie, strzelnicy lub hali z laser-tagami. Podzielenie zespołu na rywalizujące ze sobą drużyny (warto dla zwycięskiej przeznaczyć jakąś symboliczną nagrodę) i wrzucenie ich w wir walki prędko przyniesie wiele śmiechu i pozytywnej energii.
Do podobnych nietypowych imprez będą spotkania osadzone w klimacie dzikiego zachodu lub średniowiecza. Konkurs w rzucie tomahawkiem lub strzelanie z łuku w strojach indiańskich na pewno brzmi bardzo intrygująco!

Eventy dla firm – przez żołądek do serca

Innym nietypowym i interesującym pomysłem na imprezę firmową jest stworzenie czegoś w rodzaju konkursu MasterChef. Ten pomysły pod względem organizacyjnym może być nieco trudniejszy – wymaga przygotowania dużo żywności oraz stanowisk kucharskich. Rywalizacja w gotowaniu może przerodzić się jednak w świetną zabawę, po zakończeniu której warto będzie wspólnie zasiąść do przygotowanych posiłków i je ocenić.

Podobnym stopniem nietuzinkowości charakteryzuje się integracja pracowników poprzez… konkurs modowy. Brzmi niecodziennie, ale bynajmniej nie oznacza tworzenia profesjonalnej gali. Warto postawić na oryginalne pomysły – np. konkurs stworzenia kreacji z papieru. Praca może przebiegać zespołowo, nie indywidualnie, dzięki czemu rozwiną się ważne umiejętności.

Wspólna odpowiedzialność za sukces – escape room jako świetna impreza integracyjna

Bez względu na rodzaj zajmowanego stanowiska w firmie w wielu przypadkach najważniejsza okazuje się praca w zespole. Imprezą firmową, która w praktyczny sposób poprawi tę umiejętność, będzie próba wydostania się z escape room’u. Zasady są proste: uczestnicy uwięzieni są w pokoju, z którego mogą wyjść tylko poprzez wspólne rozwiązanie drzemiącej w nim zagadce. Konieczna staje się praca w grupie i podział zadań. Kilka osób może odpowiadać za poszukiwanie nowych tropów, inne osoby mogą skupić się nad rozwiązywaniem szyfru matematycznego, a humaniści nad analizą fragmentu wiersza, ukrytego pod obrazem. To z pewnością jeden z lepszych pomysłów na event firmowy, w Warszawie, jak i w całej Polsce!

Podsumowując, organizacja imprezy firmowej zawsze jest wyzwaniem, ale można z niego świetnie wybrnąć, wybierając szalone rozwiązania. Ważną częścią udanego eventu jest także zaskoczenie nim uczestników. To znacznie lepszy sposób niż tradycyjny wynajem hotelu z dostępem do SPA.

Back To Top