Blog

Rozwijaj swoje umiejętności na studiach podyplomowych

Chociaż lata doświadczenia zawodowego mogą wydawać się wystarczającym czynnikiem do zdobycia dobrej pracy, ukończenie studiów podyplomowych może być lepszą opcją dla ciebie i szansą na awans lub podniesienie pensji.

Kandydaci, którzy mają już doświadczenie w branży, czasami stają przed dylematem, czy kontynuować naukę na takich studiach, i czasami może być trudno podjąć decyzję. Oczywiście szczególne okoliczności w indywidualnym środowisku zawodowym i osobistym każdego kandydata uniemożliwiają podjęcie ogólnie poprawnego procesu decyzyjnego. Jeśli jednak utkniesz w podobnej sytuacji, twój wybór może być uzasadniony ścieżką kariery, którą chcesz obrać po studiach podyplomowych. Jeśli podoba ci się praca, w której zdobyłeś doświadczenie i chcesz zagłębić się w głąb zarządzania i wspiąć się na hierarchię zawodową na wyższym poziomie, studia podyplomowe prawdopodobnie spełnią twoje potrzeby. Z drugiej strony, jeśli zdobyłeś doświadczenie w konkretnej dziedzinie, ale masz tylko licencjat, i chciałbyś się wyróżnić w dziedzinie konkurencji lub po prostu wejść na zupełnie nową ścieżkę kariery, taką jak marketing cyfrowy, IT, czy zarządzanie ludźmi, dyplom ukończenia studiów podyplomowych może dać ci dokładnie to, czego potrzebujesz.

Niektórzy ludzie będą chcieli kontynuować naukę tylko dla swojego przedmiotu, ale będą też tacy, którzy rozważają studia, aby zwiększyć zdolność do zatrudnienia lub poprawić swoje perspektywy płac.

Co więcej, twój pracodawca może wspierać cię finansowo w trakcie kontynuowania nauki, takiej jak studia podyplomowe zarządzanie ludźmi, popularny kierunek dla osób chcących rozwijać swoją karierę. Jeśli chcesz studiować dalej natychmiast po ukończeniu studiów licencjackich, możesz rozważyć to ponownie. Nie powinieneś dążyć do stopnia magistra w naiwnej nadziei, że automatycznie dodasz to do twojego CV lub po prostu dlatego, że potrzebujesz więcej czasu na przemyślenie swojej dalszej kariery. O ile twoje cele nie są jasne, spędzanie czasu w miejscu pracy lub badanie opcji w trakcie roku przerwy w nauce może być w tym momencie bardziej korzystne.

Back To Top