Blog

Wskazówki, triki i techniki astmy ułatwiające oddychanie

Astma to choroba, która dotyka wszystkich ludzi, od dzieci po dorosłych.

Jeśli cierpisz na poważne objawy lub po prostu chcesz wyzdrowieć, powinieneś podjąć odpowiednie kroki, aby spróbować złagodzić objawy, postępując zgodnie z prostymi wskazówkami zawartymi w tym artykule. Jeśli to zrobisz, życie stanie się o wiele przyjemniejsze, gdy będziesz mieć astmę pod kontrolą.Powinieneś przebywać w domu tak długo, jak to możliwe, gdy na zewnątrz jest wilgotno lub gdy w powietrzu jest dużo pyłków. Wilgoć i pyłki utrudniają oddychanie. Jeśli musisz wyjść na zewnątrz, możesz założyć maskę na nos i usta.Świetną wskazówką, która może pomóc w opanowaniu astmy, jest zabranie własnej poduszki podczas podróży. Nigdy nie wiesz, ile będzie kurzu, gdy przebywasz w różnych miejscach. Zabranie własnej czystej poduszki zmniejszy ryzyko wdychania kurzu.Jeśli masz astmę i żyjesz w zimnym środowisku, możesz rozważyć przeprowadzkę. Jest faktem medycznym, że zimna pogoda wywołuje ataki astmy, podczas gdy upały pomagają kontrolować ataki i objawy astmy. Miejsca takie jak Floryda i Karaiby mają mniejszą populację astmy.Jeśli Twoje dziecko ma astmę, nie pal papierosów w jego pobliżu. Bierne palenie jest jednym z głównych winowajców astmy. Najlepiej też trzymać dziecko z dala od miejsc, w których inni będą palić.Osoby cierpiące na ciężką astmę powinny zażywać środki przeciwbólowe na bazie paracetamolu. Aspiryna, NLPZ i leki na bazie ibuprofenu, takie jak Advil lub Motrin, mogą wywołać lub pogorszyć ataki astmy. Pamiętaj, aby mieć przy sobie odpowiedni rodzaj leku, ponieważ Twoi współpracownicy, przyjaciele lub członkowie rodziny mogą nie mieć odpowiedniego.Jeśli cierpisz na astmę i masz nadwagę lub otyłość, możesz rozważyć utratę wagi. Nadwaga zmniejsza czynność płuc i zwiększa ryzyko wystąpienia objawów astmy. Wskazówki, triki i techniki astmy ułatwiające oddychanie

Upewnij się również, że pijesz dużo wody, ponieważ utrzymywanie nawodnienia jest bardzo ważne dla kontrolowania objawów i ataków astmy.Aby złagodzić lub zapobiec atakom astmy, zminimalizuj częstotliwość i częsty kontakt ze zwierzętami.

Nawet jeśli nie jesteś uczulony na sierść zwierząt domowych lub łupież, co jest częstym zjawiskiem w przypadku astmy, możesz mieć atak wywołany przez brud lub łupież zwierząt domowych, które po prostu znajdują się w powietrzu. Jeśli masz w domu zwierzęta, często odkurzaj, aby ograniczyć zanieczyszczenia powietrza wywołane przez zwierzęta.Nigdy nie spiesz się z ciężkim programem ćwiczeń! Przeciążanie płuc intensywnymi ćwiczeniami jest częstym wyzwalaczem ataków astmy. Powoli rozpoczynając trening i zwiększając się do bardziej energicznego poziomu, możesz łatwiej uniknąć zbliżających się ataków. Daje to również łatwiejszy czas w przypadku wystąpienia ataku, ponieważ uzyskanie kontroli nad oddechem następuje szybciej, jeśli mniej się wysilasz.Zmniejsz ryzyko ataków astmy, utrzymując dom w nieskazitelnym stanie, szczególnie w miejscach, w których śpisz. Przechowuj jedzenie w kuchni lub na stole w jadalni i unikaj palenia papierosów w środku. Ostre chemikalia, takie jak wybielacz i amoniak, mogą wywoływać astmę.Unikaj wnoszenia roślin do domu. Niestety obejmuje to ozdobne bukiety i podobne prezenty. Pyłki i zapachy wytwarzane przez te rośliny mogą wywoływać objawy astmy lub alergie środowiskowe, które towarzyszą astmie u wielu chorych. Jeśli ktoś przyniesie kwiaty do twojego domu, podziękuj mu grzecznie, ale usuń kwiaty przy pierwszych oznakach objawów.Astma jest poważnym ograniczeniem możliwości życia i cieszenia się życiem, uniemożliwiając wykonywanie podstawowych czynności, takich jak spacer na zewnątrz. Ponadto, jeśli nie jest kontrolowana, może rozwinąć się w bardzo poważny problem medyczny, który może być śmiertelny. Im szybciej znajdziesz sposób na kontrolowanie objawów, tym lepiej. Zastosuj te proste wskazówki, aby stopniowo łagodzić objawy i przezwyciężyć astmę.

Back To Top