Sport

Dlaczego rower ciężko jeździ?

Jeśli nasz rower nagle zaczął bardzo ciężko jeździć to można znaleźć przynajmniej kilka przyczyn, dlaczego tak się dzieje.

Z tych łatwiejszych do zdiagnozowani warto wspomnieć o oponach. Usiądźmy na rowerze i sprawdźmy ile w oponach jest powietrza. Mało powierza oznacza, że rower nie będzie się chciał rozpędzać i trzeba będzie w to włożyć więcej siły. Nie można tak jeździć, bo szybko uszkodzimy oponę i trzeba będzie kupić nową, a to są koszty. Jeśli nadal rower nie chce jechać to sprawdźmy łańcuch. Musi być czysty, czyli zwrot rdzy i brudu, dlatego przyjrzyjmy się mu dobrze. Musi być również nasmarowany, bo inaczej nie będzie chciał się kręcić. Bardzo ważne jest dobranie parametrów roweru do siebie. Opony muszą pasować do terenu, czyli inaczej wybieramy opony, jeśli jeździmy po mieście, a inaczej, kiedy ruszamy na wycieczki w góry. Wielkość kół i ramy ma ogromne znaczenie. Jeśli rama jest za mała to nie będziemy mogli się rozpędzić takim rowerem, bo nie ma jak. Za duża rama to też duży problem dla nas, bo nie czujemy się na takim rowerze zbyt pewnie i bezpiecznie.

Co jeszcze może być przyczyną?

Wiele osób nie dobiera w odpowiedni sposób przełożenia do terenu. Przecież, jeśli przełożenia będą dobrze wybrane to nawet stromy podjazd będzie łatwiejszy do pokonania, dlatego trzeba się będzie tego nauczyć. Tylko wtedy komfort jazdy będzie większy, a na tym nam zależy. Jeśli wybieramy się na wycieczkę i mamy torby to zabierajmy to, co potrzebne. Wtedy ciężar roweru z nami będzie mniejszy i to pozwoli nam się o wiele łatwiej rozpędzać. Problem z rozpędzaniem może polegać na tym, że mamy coś nie tak z łożyskami i to trzeba będzie zdiagnozować. Sami nie poradzimy sobie z tym, a skoro mimo sprawdzenia wszystkiego rower jak się nie rozpędzał tak się nie rozpędza to znaczy, że coś nie działa jak należy. Dobrze, że sami tego nie musimy robić i pomoże nam w tym serwis rowerowy ostrołęka, który wie jak się takimi uszkodzeniami zajmować. My tylko czekamy aż znowu nasz rower będzie jeździł tak jak dawniej.

Back To Top