Blog

Trawa do parku

Trawa, która siana jest w parku jest bardziej wytrzymała od tych, które stosuje się w domu. to oznacza, że jeśli taką trawę zastosujemy do ogrodu to będzie jeszcze lepiej się prezentowała.

Taka trawa charakteryzuje się przede wszystkim bardziej rozbudowanym systemem korzeniowym, co oznacza, że jest odporniejsza na zniszczenie i łatwiej się regeneruje. Jeśli po trawie biegają dzieci i chodzą dorośli to ma to bardzo duże znaczenie. System korzeniowy, o którym mowa rozbudowuje się z roku na rok. Można wymienić takie przypadki, że po kilku latach trawa miała już korzenie na głębokości pięćdziesięciu centymetrów. To naprawdę bardzo dużo, dlatego jest trwalsza i każdego roku się odradza. Jeśli ktoś chce mieć na działce taką trawę to musi kupować nasiona parkowe. Wtedy osiągnie swój cel i wszystko będzie tak jak trzeba. Oczywiście to żeby taka trawa wyrosła taka wymaga pielęgnacji z naszej strony. Taka trawa jest również o wiele bardziej odporna na suszę. Jeśli ma niedobory azotu to też nic złego się z nią nie dzieje.

Taka parkowa trawa to mieszanka różnych traw regeneracyjnych.

Jeśli trochę zadbamy o taką trawę to można się spodziewać super efektów. Najważniejsze dla nas jest to żeby trawa rosła szybko i bujnie. Oczywiście to oznacza, że trzeba będzie często ja kosić, ale to już jest coś za coś. Chcemy trawę? W takim razie trzeba przygotować kosiarkę, która sobie z nią poradzić. Jeśli trawnik jest bardzo duży to trzeba kupić sobie specjalny traktorek albo kosiarkę samojezdną. Jest to praktyczne rozwiązanie, dlatego warto je rozważyć. Jeśli interesuje nas trawa parkowa to trzeba przejrzeć ofertę przygotowaną przez sklep internetowy. W ten sposób dotrzemy do mieszanek, które są przeznaczone do siania w trudniejszych warunkach. Można obsiać park, ale również trawnik koło swojego domu. taka trawa ma bardzo szerokie zastosowanie. Dobrze, że bez problemów można zamówić taką ilość trawy parkowej, jaka jest nam potrzebne. Jeśli już dotrze do nas trawa to trzeba będzie znaleźć czas na jej posianie.

Back To Top