Biznes

System operacyjny do komputera w naszej firmie

Każdy komputer do poprawnego działania potrzebuję systemu operacyjnego, Obecnie na rynku najpopularniejszym systemem jest Windows 10, od firmy Microsoft.

Jego zaletą z pewnością jest duża uniwersalność, obsługuje zarówno oprogramowanie jak i sprzęt w komputerach klasy PC, Jest to system bardzo intuicyjny, łatwy w obsłudze dla użytkowników. Z pewnością wiele osób na co dzień używa go w domu jak i w pracy, powinniśmy zwrócić uwagę iż możemy zakupić różnego rodzaju wersję. Zasadniczo mogą być to systemy operacyjne do użytku domowego, lub też dla firm. Oczywiście istnieją różne wersje systemów, posiadające różne funkcjonalności, dlatego też powinniśmy wybrać system najbardziej adekwatny dla naszej firmy. Jego poprzednikiem był system Windows 7, który także użytkowany jest medal w niektórych komputerach. Jednak warto zwrócić uwagę iż Windows 7 posiadał pewne ograniczenia, przykładowo dotyczyło to maksymalnie obsługiwanej pamięci RAM. System operacyjny do komputera w naszej firmie

W przypadku modeli 32-bit było to 4 GB RAM, w przypadku wersji 64-bit były to większe ilości przykładowo 16, 32 czy też maksymalnie 192 GB ram-u.

W przypadku Windows 10 obsługują one wystarczającą ilość pamięci jaką możemy znaleźć obecnie w naszych komputerach PC. Oczywiście należy pamiętać iż system Windows 10 powinien być dobrany zgodnie z licencją, dlatego też jeżeli firma planuje zakup komputerów z systemem Windows powinna ona wybrać rodzaj dedykowany dla przedsiębiorstw. Możemy zakupić system dołączony do nowego komputera, wówczas jest to wersja OEM. Może być to także wersja która może być zainstalowana na każdym rodzaju komputera, z pewnością wszystko będzie zależało od naszych potrzeb. Kiedyś systemy operacyjne były sprzedawane na płytach obecnie coraz częściej ściągamy je ze strony producenta, a kupujemy tylko indywidualny klucz. Jeżeli poszukujemy tego rodzaju systemów operacyjnych warto wejść na stronę teamnet-software.pl/kategoria/systemy-operacyjne/, gdzie znajdziemy wiele różnych systemów operacyjnych do naszej firmy. Mogą być różne wersje przykładowo Premium lub Ultimate dla bardziej wymagających.

Back To Top