Biznes

Technik usług kosmetycznych w studium medycznym w Zielonej Górze

Praca dobrego kosmetologa powinna opierać się na bogatej wiedzy medycznej, głównie z zakresu dermatologii, anatomii, fizjologii i higieny.

Ponadto kosmetolog korzysta ze zdobyczy naukowych biologii i chemii, chociażby pod względem znajomości substancji aktywnych zawartych w kosmetykach pielęgnacyjnych. Nie da się ukryć, że specjalista, która posiada wysokie kwalifikacje w tym zawodzie, stanowi wielką pomoc w leczeniu wielu chorób skórnych i alergii, a także w problemach związanych z cerą lub włosami. Profesjonalny kosmetolog perfekcyjnie zaplanuje rehabilitację lub rewitalizację naszej skóry, paznokci i włosów, korzystając również z wiedzy z zakresu dietetyki. Regularna dbałość o organizm przekłada się na wygląd zewnętrzny, a poprawa atrakcyjności klienta jest głównym celem kosmetologa – osiąga się to zarówno za pomocą praktycznego stosowania wiedzy medycznej, jak i profesjonalnym zabiegom upiększania (na przykład makijaż).

Technik usług kosmetycznych w studium medycznym w Zielonej Górze

Dlaczego warto postawić na tytuł technika w studium medycznym w Zielonej Górze?

Policealna Szkoła Kosmetyczna Prestige daje gwarancję zdobycia praktycznej wiedzy z zakresu dermatologii, fizjologii i anatomii poszerzoną o wiedzę biologiczną, chemiczną, fizjoterapeutyczną i dietetyczną. Uważamy, że kosmetolog musi zdobyć szerokie, kompleksowe kwalifikacje, żeby spełnić nawet najbardziej wygórowane oczekiwania klientów. W naszym programie nauczania znajdują się też liczne zajęcia praktyczne z zakresu kosmetyki ciała, paznokci, twarzy itp. Stawiamy na holizm edukacyjny, wiedząc, że rynek pracy oczekuje pewnej wszechstronności w tym zawodzie. Podstawa programowa uzupełniona jest o dwie rozwijające specjalizacje zawodowe: wizaż albo podologia.

Policealna Szkołą Kosmetyczna Prestige oferuje słuchaczom wartościową wiedzę i umiejętności: studium medyczne zielona góra to edukacja, na którą warto postawić. Zapraszamy do naszych pracowni i sal wykładowych.

Back To Top