Biznes

PROMIENNIKI IR W HODOWLI ZWIERZĄT

Promienniki ciepła od bardzo wielu lat wykorzystywane są w gospodarstwach. Przez hodowców często nazywane są pieszczotliwie: kwokami. Nie bez przyczyny. Urządzenia te najczęściej używane są w kurnikach, gdzie ogrzewają pisklęta, zastępując im matkę. To jednak nie jedyne zwierzęta, nad którymi opieka wiąże się z użyciem promienników.

PROMIENNIKI CIEPŁA ZAWSZE NA POSTERUNKU!

Promienniki stosowane są w pierwszej fazie życia wielu zwierząt. Hodowcy sięgają po nie wtedy, gdy chcą mieć pewność, że małe będą szybko rosły i będą zdrowe. Wykorzystywane są nie tylko w przypadku piskląt, ale i prosiąt, źrebiąt czy cieląt. Na początku temperatura nad gniazdem czy legowiskiem waha się od 32oC do nawet 35oC. W tym celu hodowcy najczęściej sięgają po reflektory o mocy 750 W. Wszystko zależy od gatunku. W miarę wzrostu, temperatura jest odpowiednio obniżana.

Promiennik IR, zawieszony nad młodymi skutecznie imituje im ciepło, oferowane przez matczyne ciało. Dzięki temu zwierzęta nie tylko szybciej rosną, ale i poprawia się ich przemiana materii, a także pozbawione są ewentualnego stresu. Co więcej, zwierzęta zyskują niezbędną odporność przed chorobami. Wykorzystywanie reflektorów zmniejsza również zapotrzebowanie młodych na różnego rodzaju odżywki i suplementy.

JAK DOBRAĆ NAJLEPSZE PROMIENNIKI CIEPŁA?

Na rynku dostępnych jest wiele modeli promienników. Niejedna osoba będzie miała problem z wyborem tego właściwego. Należy jednak pamiętać, że tego typu urządzenia dostosowane są do potrzeb konkretnych użytkowników. Warto więc poradzić się specjalistów. Tych można znaleźć w firmie Irsystem, na stronie internetowej irsystem.pl. To profesjonalny zespół, który nie tylko podpowie klientowi, które reflektory ciepła najlepiej sprawdzą się w przypadku konkretnych zwierząt, ale udzieli również wskazówek jak dokonać montażu oraz jak korzystać z poszczególnych modeli.

Back To Top