Handel

Trwałe i ekologiczne torby bawełniane z nadrukiem

Jednym z najprostszych kroków w kierunku bardziej przyjaznego dla środowiska życia jest rozpoczęcie używania bawełnianych toreb.

Nawet jeśli ich koncepcja i produkcja mają wpływ na środowisko, prosty fakt, że możemy je ponownie wykorzystać i że są wykonane z biodegradowalnego materiału, sprawia, że są one znacznie lepszą opcją niż torby plastikowe. Torby bawełniane są dużo bardziej trwałe, ładne i praktyczne niż torby plastikowe. Są łatwe do czyszczenia i można je wykorzystać ponownie, unikając setek plastikowych toreb używanych każdego roku w przeciętnym gospodarstwie czy przedsiębiorstwie. Uczestniczą one także w utrzymaniu czystości plaż i oceanów oraz ratowaniu dzikich zwierząt, pierwszych ofiar plastikowych toreb.

Trwałe torby wykonane z materiału są również bardzo łatwe do znalezienia i możesz je kupić z bawełny standardowej lub organicznej, płótna czy juty.

W coraz większej liczbie miejsc musimy płacić za plastikowe torby. Posiadając przy sobie torbę bawełnianą, udając się przykładowo na zakupy, oszczędzamy więc pieniądze i pomagamy zapobiegać zaśmiecaniu środowiska plastikowymi odpadami.

Torby plastikowe są w większości wykonane z materiałów niezgodnych z zasadami zrównoważonego rozwoju. Ich produkcja wiąże się z dużym śladem węglowym i zanieczyszcza gleby i wodę.

Plastik nigdy nie znika, rozpada się na małe kawałki, które zanieczyszczają ocean i lądy. Te fragmenty mają bezpośredni wpływ na nasze zdrowie, gdy wchodzą do naszego łańcucha pokarmowego, jeśli na przykład zjemy ryby lub owoce morza, do których wnętrza dostał się taki mikroplastik. Nie zapominaj, że plastikowe torby prawie nigdy nie są poddawane recyklingowi. Koszt ich utylizacji przewyższa znacznie ich wartość, dlatego najczęściej kończą one w spalarniach, na wysypiskach śmieci lub w morzu. Kupując torby bawełniane z nadrukiem masz pewność, że są mocniejsze i trwalsze w porównaniu do toreb plastikowych. Można je prać i mogą być używane wielokrotnie, nie zanieczyszczają również środowiska. Wykonane są z biodegradowalnego materiału, który można poddać recyklingowi.

Back To Top