Blog

Studia podyplomowe przygotowujące do prowadzenia projektów w branży IT

Konkurencja na rynku pracy powoduje że coraz więcej osób chce się dokształcać. Wiele osób na różnych stanowiskach posiada wyższe wykształcenie, dlatego też jeżeli chcemy awansować na stanowisko kierownicze trzeba będzie się czymś wyróżnić.

Widać to zwłaszcza w sezonie letnim, kiedy przybywa absolwentów maturalnych, i wielu z nich planuje kształcić się na uczelniach. Decydują się na uczelnie wyższe, bo wierzą, że po ich ukończeniu, znajdą ciekawą pracę adekwatną do ich kwalifikacji. W każdym niemal mieście znajdziemy jakieś uczelnie wyższe, gdzie studiuje wielu młodych ludzi. Poszukując pracy bezskutecznie, uważają, iż uczelnie wyższe pomogą im w tym problemie. Wielu z takich ludzi spotyka się jednak z niemiłym zaskoczeniem, kiedy po skończeniu uczelni, nadal widnieją jako osoby bezrobotne poszukujące pracy. Zjawisko nagminnie występujące w każdym mieście polskim. Coraz więcej osób na naukę wybiera szkoły wyższe w stolicy, gdzie można liczyć na duży wybór atrakcyjnych kierunków. Z pewnością dobrym pomysłem mogą być dodatkowe certyfikaty, w każdej branży znajdziemy wiele szkoleń, które mogą podnieść kwalifikacje.

Warto pamiętać iż warto szukać szkoleń także w języku angielskim, wówczas otrzymane certyfikaty z pewnością będą respektowane na całym świecie.

Mogą to być certyfikaty które można zrobić w trakcie studiów Agile PM Foundation, ITIL Foundation, DevOps Fundamentals, Scrum Product Owner Certified, dodatkowo można także zrobić szkolenia Prince2 Foundation, Change Management, AgileBA, Scrum Master Certified. Tego rodzaju certyfikaty można zdobyć podczas studiów na pw studia podyplomowe, trwają dwa semestry i zazwyczaj odbywają się w co drugi weekend, dzięki czemu nie będzie to problemem dla osób pracujących. W przypadku nadzoru nad projektem wdrożenie odpowiedniego podejścia z pewnością usprawni cały proces, może być to podejście Agile, które kładzie nacisk na rozłożenie projektu na wiele etapów. W przypadku skomplikowanych zadań nie da się przewidzieć wszystkiego na samym początku. Ze względu na wiele zmiennych, które mogą pojawić się w trakcie procesu tworzenia.

Back To Top