Blog

Przygotowanie parkietu do lakierowania

Stosowanie odpowiedniego typu materiałów podłogowych w salonie bez wątpienia wymaga odpowiedniego montażu. Podobnie jest, kiedy mamy do czynienia z podłożem parkietowym.

Parkiety stają się wyjątkowo wygodną formą podłoża dla większości przestrzeni bez względu na ich metraż. Tego typu parkiety są chętnie wybierane do pokoi salonowych, ale także do sypialni. Bez wątpienia podłoga taka jak parkiety mają w sobie dużo wyrazistości. Jest to najprostszy sposób na elegancką, wyselekcjonowaną dekorację wnętrza oczywiście bez narzucania. Podłoże to jest świetne zarówno w kwestiach estetycznych jak jak również praktycznych, gdzie ma się do czynienia z porządkami. Kiedy kupujemy deskę lub parkiet musimy zwrócić szczególną uwagę na jakość, drewno może pod wpływem wilgoci lub temperatury zmieniać swoją formę. Dlatego też przy tartakach produkujących materiały na podłogi znajdują się specjalne przechowalnie, z regulowaną temperaturą oraz wilgotnością. Pamiętajmy iż w na placu budowy nie będziemy mogli zapewnić takich warunków, dlatego materiał należy zamówić tuż przed jego ułożeniem.

Przechowywanie nawet przez kilka dni w niesprzyjających warunkach, może zdeformować drewno, a mankamenty mogą wyjść dopiero z czasem po ułożeniu.

Po przygotowaniu powierzchni należy ułożyć i cyklinować dzięki temu zostanie usunięta wierzchnia warstwa. Dzięki czemu uzyskamy jednolitą warstwę, obecnie może to wykonać każda firma oferująca cyklinowanie parkietu i podłóg bezpyłowe, układanie – Gdynia cyklinowanie parkietu Gdynia jest miastem gdzie znajdziemy odpowiedniego specjalistę. Potrzeba oczywiście do tego celu odpowiedniego sprzętu. Sami we własnym zakresie nie będziemy w stanie dobrze przygotować podłogi do lakierowania. Obecnie używa się urządzenia bezpyłowe, wyposażone w worki, i systemy ssące, zbierajcie pył. Jest to bardzo duże udogodnienie w porównaniu z urządzeniami stosowanymi kiedyś. Pozbywamy się od razu, pyłu którego nie może być na powierzchni przed położeniem kolejnych warstw lakieru. Z pewnością jest to duża oszczędność czasu, zwłaszcza jeżeli powierzchnia podłogi jest duża. Dodatkowo unikniemy osadzania się pyłu na ścianach.

Back To Top