Biznes

Dlaczego własne call center nie jest dobrym pomysłem?

Wielu przedsiębiorców staje przed trudnym wyborem. Wdrożyć dział call center w swojej firmie czy skorzystać z outsourcingu? Oba te rozwiązania mają plusy i minusy, jednak większość zalet widnieje po stronie outsourcingu usług na zewnątrz. Dlaczego? Koniecznie przeczytaj do końca.

Dlaczego własne call center nie jest dobrym pomysłem?

Brak konieczności inwestycji w stanowisko pracy

Wynajmując zewnętrzną agencję do obsługi call center, nie musimy martwić się organizacją odpowiedniego stanowiska. Wiązałoby się to z koniecznością poniesienia sporych kosztów m.in. na niezbędny sprzęt oraz oprogramowanie.

Brak konieczności rekrutacji i szkolenia pracownika/ów

Zatrudnienie wyspecjalizowanej osoby oraz zorganizowanie jej odpowiednich szkoleń a także przygotowanie do pracy nad danym projektem to duża inwestycja czasu i pieniędzy. Decydując się na współpracę z agencją call center omijamy to wszystko. Nie musimy martwić się o to, że stracimy mnóstwo czasu a efekty będą słabe.

Bazowanie na wiedzy i umiejętnościach specjalistów

Nie oszukujmy się. Agencje call center, które działają na rynku od wielu lat, siłą rzeczy będą miały większą wiedzę i umiejętności marketingowe od nas. Setki godzin rozmów z klientami nie zastąpi żadna książka czy szkolenie. To właśnie doświadczenie jest najbardziej istotnym elementem rzutującym na końcowy rezultat (na to czy nasza kampania odniesie sukces czy porażkę).

Dużo mniejsze ryzyko w razie niepowodzenia projektu

Co jeśli okaże się, że zorganizujemy call center w swoim biurze, a nasz produkt bądź usługa delikatnie mówiąc ‘’nie wypali’’? Wtedy poniesiemy duże straty finansowe, których moglibyśmy uniknąć zlecając call center na zewnątrz. Outsourcing call center ma to do siebie, że możemy zrezygnować w każdej chwili widząc, że dany projekt nie przynosi zamierzonych rezultatów.

Podsumowanie

Praktycznie każdy przedsiębiorca ma na uwadze maksymalne ograniczenie ryzyka strat finansowych oraz czasu. Call center outsourcing to wygodne i bezpieczne rozwiązanie, które może okazać się strzałem w dziesiątkę.

Back To Top