Biznes Handel

Skrzyniopalety plastikowe – podstawowe wyposażenie magazynów

Skrzyniopalety plastikowe to pojemne i funkcjonalne pojemniki masowe, które mogą zostać ułożone na paletach. Ich ogromną zaletą jest to, że można je obsługiwać za pomocą wózka widłowego. Część z nich może być dodatkowo wyposażona w kółka, płozy, czy też stopki. Dzięki temu znacznie zwiększają się ich właściwości. Czym jeszcze charakteryzuje się to wyposażenie magazynów?

Zalety skrzyniopalet z tworzywa sztucznego

Skrzyniopalety plastikowe wykonane są z tworzywa sztucznego, dzięki czemu są bardzo lekkie i przy tym wytrzymałe. Plastik z racji tego, że nie wchłania wody, sprawia, że również i skrzynie zyskują takich właściwości. Zaletą tych elementów wyposażenia jest to, że pasują do obowiązujących regałów i można je obsługiwać za pomocą wózków jezdniowych. Na rynku można znaleźć producentów, którzy oferują najnowsze rozwiązania podnoszące komfort korzystania ze skrzyniopalet. Niejednokrotnie poszczególne modele wyposażone są w drzwiczki lub posiadają dodatkowe uchwyty.

Charakterystyka skrzyniopalet plastikowych

Skrzyniopalety plastikowe mają liczne otwory wentylacyjne, dzięki czemu świetnie nadają się do transportu artykułów spożywczych. Oczywiście, można zamontować w nich zaślepki oraz zawory spustowe. Wiele zależy od typu transportowanego towaru i jego właściwości oraz wymagań. Skrzyniopalety z plastiku to idealne rozwiązanie do magazynów, które nie mają zbyt dużej powierzchni. Można je składować jedna na drugiej, a w momencie opróżnienia system pozwala je złożyć. Dzięki temu można zaoszczędzić przestrzeń na dodatkowe towary.

Back To Top