Moda

Jak używać sproszkowanej henny do farbowania włosów

Henna to najlepsza i skuteczna metoda farbowania włosów, ponieważ jest wytwarzana z naturalnych roślin.

Ekstrakty z tej rośliny pomagają pokryć siwe pasma włosów, zabarwiając je na czerwono-brązowe. Obecnie dostępnych jest wiele opcji henny, które są dostępne w różnych wykończeniach kolorystycznych, takich jak brązowy, czerwony, rudy, naturalny czarny i bordowy. Wybierz kolor, który pasuje do twojej twarzy, koloru włosów i innych preferencji. Możesz także zainwestować w całkowicie naturalne i ziołowe barwniki henny, ponieważ są mniej szkodliwe niż te zmieszane z chemikaliami. W zależności od preferencji wybierz mieszankę henny dostępną na rynku lub sama ją wykonaj z różnych składników i opcji kolorystycznych. Nakładanie mieszanki po raz pierwszy może być kłopotliwe lub trudne, dlatego ważne jest, aby mieć podstawową wiedzę na temat całej procedury aplikacji henny. Oprócz poznania procesu aplikacji, ważne jest również poznanie innych rzeczy, takich jak czas utrzymywania henny na włosach, środki ostrożności i wiele innych, aby cały proces był szybki i bezproblemowy. Pierwszym krokiem jest namoczenie proszku z henny w wodzie przed nałożeniem go na włosy. Możesz postępować zgodnie z instrukcjami podanymi na opakowaniu henny i moczyć przez zalecany czas. Jak używać sproszkowanej henny do farbowania włosów

Jednak wiele osób lubi moczyć hennę przez dobre sześć do ośmiu godzin lub nawet zostawia mieszankę na noc, aby henna zachowała prawidłową konsystencję i była całkowicie gotowa do użycia.

Generalnie na każde 50 gram henny Pole Henny ciepły jasny brąz Dalchini w proszku należy dodać do 60 ml wody. Upewnij się, że mieszanka nie jest rzadka i łatwo nakłada się na włosy. Przed przystąpieniem do nakładania henny należy dobrze umyć włosy. Mycie włosów zapewnia, że we włosach nie ma brudu, kurzu, zanieczyszczeń ani oleju. Pozbycie się tych wszystkich rzeczy pomoże w lepszej aplikacji. Umyj włosy łagodnym szamponem i nie nakładaj odżywki i dokładnie wysusz włosy przed rozpoczęciem procesu farbowania. Hennę należy pozostawić na włosach przez kilka godzin, zazwyczaj dwie do sześciu.

Back To Top