Zdrowie

Problemy z zębami – wybierz się do protetyka

Protetyka to specjalizacja stomatologiczna zajmująca się przede wszystkim odbudową utraconych lub uszkodzonych zębów.

Czasami nazywani „architektami uśmiechu”, protetycy to wysoko wyszkoleni specjaliści z wyjątkowym zrozumieniem wszystkich elementów, które składają się na piękny, funkcjonalny i naturalny uśmiech – nie tylko zębów, ale także dziąseł, warg i twarzy cechy. Jeśli chodzi o planowanie i przeprowadzanie pełnego zabiegu, często potrzebny jest zespół dentystów; wiele razy ten zespół jest kierowany przez protetyka. Co można wykonać u protetyka?

Licówki porcelanowe – cienkie waflowe skorupy z materiału ceramicznego, które pokrywają przednie powierzchnie zębów, zapewniając radykalną zmianę wyglądu. Są one związane z zębami, które zostały przygotowane po usunięciu niewielkiej ilości szkliwa, dzięki czemu nie wydają się zbyt duże. Długotrwałe licówki mogą zmieniać rozmiar, kształt lub kolor zębów, a nawet zmniejszać niewielkie odstępy między nimi.
Korony – sztuczne osłony, które zastępują całą widoczną powierzchnię zęba powyżej linii dziąseł. Korony wykonane z metalu, porcelany stopionej z metalem lub ceramiki pełnoceramicznej (porcelany) są cementowane do przygotowanego zęba z nienaruszonymi korzeniami. Często są one potrzebne po zabiegu leczenia kanałowego lub w celu naprawy złamanych, złamanych lub zniekształconych zębów.

Implanty dentystyczne – gdy konieczna jest wymiana całego zęba (zarówno korzeni, jak i korony), ta metoda jest uważana za dzisiejszy złoty standard. Implanty składają się z tytanowo-metalowego słupka, który wszczepia się w szczękę w trakcie drobnego zabiegu chirurgicznego. Ten przypominający śrubę słupek łączy się z kością szczęki, zapewniając solidne zakotwiczenie dla realistycznej korony. Implanty mogą być stosowane do zastąpienia jednego lub wielu zębów lub do wspierania innych rodzajów uzupełnień protetycznych, takich jak mostki dentystyczne lub protezy.

Podczas gdy operacja implantologiczna jest zwykle wykonywana przez innych specjalistów, protetycy często projektują i umieszczają korony implantologiczne. Implanty są początkowo najdroższą metodą wymiany zębów, ale w dłuższej perspektywie mogą okazać się doskonałą wartością, ponieważ mogą trwać przez całe życie. Profesjonalne materiały protetyczne można nabyć w niewielu specjalistycznych sklepach. Znajdziemy tam wiele środków i narzędzi dla każdego protetyka.

Back To Top