Moda

Kupuj ekologiczne ubrania z bawełny organicznej

Kiedy zajrzysz do szuflad z ubraniami swojego dziecka, prawdopodobnie zobaczysz mnóstwo miękkich, kolorowych bawełnianych ubrań.

Niezależnie od tego, czy wybrałeś je celowo, czy nie, istnieją różne powody, dla których większość odzieży niesyntetycznej jest wykonana właśnie z bawełny. A jeśli chcesz żyć bardziej ekologicznie, zdrowo i naturalnie, możesz wybrać odzież z bawełny organicznej. Możesz być świadomy zalet ubrań bawełnianych lub nie, ale jest też wiele zalet wybierania odzieży z bawełny organicznej. Bawełna jest popularna z wielu powodów, z których wiele wynika z tego, że jest to naturalne, oddychające włókno, które nie powoduje alergii czy podrażnień. Ponieważ jest oddychająca, możemy ją nosić nawet w ciepłe dni i nadal czuć się komfortowo, ponieważ tkanina bawełniana nie zatrzymuje ciepła i pozwala na odparowanie wilgoci. Te właściwości oznaczają również, że zachowuje ona mniej zapachu niż syntetyki i inne materiały sztuczne, dzięki czemu możemy taką odzież rzadziej prać, przez co oszczędzamy wodę, koszty energii oraz zużycie naszych ubrań, dzięki czemu będą trwać dłużej. Z mocnej, ale miękkiej bawełny można wytwarzać tkaniny o różnej gramaturze. Kupuj ekologiczne ubrania z bawełny organicznej

Bawełna organiczna jest uprawiana i przetwarzana w bezpieczny sposób bez używania toksycznych barwników i materiałów wykończeniowych oraz nie jest poddawana działaniu środków chemicznych.

Stosowanie chemikaliów i materiałów syntetycznych ma niekorzystny wpływ aż do końca łańcucha dostaw. W gotowym produkcie ze standardowej bawełny można znaleźć pestycydy, chemiczne barwniki i inne pozostałości, które mogą mieć negatywny wpływ na wszystkich mieszkających w domu, dorosłych, dzieci, a nawet zwierzęta. Kupując ubrania Fair Trade – KOKOworld oznacza, że pracownicy mają respektowane prawa człowieka. Ludzie są zatrudniani do stałej pracy, za godziwą płacę, w bezpiecznych i higienicznych warunkach. Normy te zakazują również przymusu, dyskryminacji, nadmiernych godzin pracy, pracy dzieci i nieludzkiego traktowania pracowników.

Back To Top