Dom

Czy niebieskie płytki będą wyglądały dobrze w łazience?

Wybór schematu kolorów jest kluczem do stworzenia komfortowej i odprężającej atmosfery w każdym pomieszczeniu w domu, a szczególną uwagę warto zwrócić na wystrój łazienki.

Niebieski jest kolorem nieba i morza, symbolizuje czystość, świeżość, odprężenie, akcenty morskie i wodne, zatem niebieskie płytki łazienkowe to bardzo dobry wybór.

Czy niebieskie płytki będą wyglądały dobrze w łazience?

Kafelki w kolorze ciemnoniebieskim na ścianę w łazience

Płytki ceramiczne i gresowe występują w różnych odcieniach niebieskiego, mogą zatem nadać łazience inny efekt wizualny w zależności od tego, czy zdecydujemy się na płytki jaśniejsze, turkusowe, czy na ciemniejsze, granatowe. Płytki znajdziemy również w wielu formatach, wielkościach, z wykończeniem matowym lub błyszczącym, gładkie lub z ciekawą fakturą. Szkliwione płytki ceramiczne wybieramy na ściany, mogą mieć wykończenie matowe, półmatowe lub o wysokim połysku, oferują lepszą odporność na plamy i wilgoć niż płytki nieszkliwione.

Płytki gresowe są nie tylko trwałe, odporne z uszkodzenia i wodoodporne, ale również mrozoodporne, możemy je układać nie tylko w pomieszczeniach na ścianach i podłogach, ale również na zewnątrz, na balkonie, elewacji czy tarasie. Na podłogi warto wybierać płytki antypoślizgowe i o wysokiej klasie ścieralności, będzie to oznaczenie PEI 4 lub 5. Płytki w kolorze niebieskim świetnie wyglądają z chromowanymi listwami i akcesoriami łazienkowymi, możemy zdecydować się również na czarne dodatki.

Na ściany w swojej łazience możemy wybrać płytki https://kaflando.pl/produkt/glazura-artisan-colonial-blue/. Są to prostokątne kafelki w kolorze głębokiego niebieskiego, które możemy układać pionowo lub poziomo. Niebieski może reprezentować głęboki błękit morza i przywoływać wspomnienia z wakacji lub kolor nieba, który można zobaczyć z okna łazienki. Jest sugestywny i relaksujący, a także dobrze komponuje się z wieloma innymi kolorami. Możemy dobrać do niebieskich kafelków inne odcienie, jak szary, czarny, zielony, czy biały. Kolor niebieski jest chłodny, a w połączeniu z białym tworzy poczucie spokoju, jest to idealne rozwiązanie do łazienki. Interesująca oferta płytek jest pod adresem https://kaflando.pl.

Back To Top