Dom

Jaki materiał obiciowy sofy będzie najlepszy?

Nowa sofa to duży zakup, dlatego chcesz być zadowolony ze swojego wyboru, ponieważ wybierasz taki mebel na długi czas.

Częstym dylematem przy podejmowaniu decyzji o zakupie nowej sofy jest zakup skóry czy tkaniny obiciowej. Również rozmiar wybranej kanapy ma znaczenie, ponieważ muszą się na niej pomieścić użytkownicy, możemy również zakupić wszechstronną kanapę z funkcją spania i pojemnikiem na pościel.

Jaki materiał obiciowy sofy będzie najlepszy?

Kanapy i sofy w wielu rozmiarach i materiałach znajdziesz w sklepach meblowych

Skóra zwykle jest trwalsza i mocniejsza niż tkanina, a także odporna na plamy i mniej podatna na rozdarcie lub strzępienie niż tkanina tapicerska. Skórzana tapicerka nie zatrzymuje roztoczy i innych alergenów tak łatwo, jak tkaniny, co może być lepszym wyborem dla alergików. Skóra jest bardzo łatwa do czyszczenia, ale trzeba o nią dbać stosując odpowiednie preparaty do pielęgnacji. W przeciwieństwie do tkanin można łatwo zetrzeć plamy ze skórzanych mebli, jednak wiele rodzajów tkanin obiciowych można regularnie odkurzać i czyścić. Skórzana sofa wydaje się wyglądać bardziej ekskluzywnie i z wyższej półki niż podobny styl w tkaninie, jednak cena takich mebli może być naprawdę wysoka. Ten sam styl sofy z tkaniny jest zawsze tańszy niż opcja skórzana, dlatego jest to odpowiednie rozwiązanie dla osób o mniejszym budżecie przeznaczonym na zakup mebli.

Oba rodzaje materiałów używanych jako obicia do kanapy mają swoje zalety i wady, dlatego musisz zdecydować, co jest dla ciebie najważniejsze i co będzie najlepiej pasować do twojego domu. Sofy materiałowe są na ogół tańsze niż sofy skórzane, dlatego są bardziej popularne wśród konsumentów. Poduszki na sofę mogą być również wyposażone w wiele dodatków, które mogą całkowicie zmienić wygląd twojego salonu. Pikowane sofy nadają pomieszczeniu tradycyjny wygląd z klasą. Okrągłe ramiona zwykle można znaleźć w tradycyjnych sofach, podczas gdy kwadratowe ramiona są charakterystyczne dla nowoczesnych i współczesnych sof.

Na stronie https://meblejarczak.pl/kategoria/kanapy-i-sofy znajdziesz szeroki wybór kanap i sof z funkcją spania lub bez, i w wielu różnych materiałach i rozmiarach. Z pewnością każdy bez problemów wybierze idealny mebel do salonu dla siebie.

Back To Top