Biznes

Do czego służą podesty ruchome?

Podesty ruchome służą do prowadzenia prac na wysokościach, dlatego też muszą one posiadać na dole specjalne wsporniki, takie jak przykładowo stosowane w przypadku dźwigów.

Dzięki temu całe urządzenie jest bardzo stabilne. Wszystkie platformy robocze mają krótkie, rozkładane wsporniki na podwoziu, które wspierają platformę i zapobiegają wywróceniu się nawet przy pełnym obciążeniu. W przypadku mniejszych platform wysięgniki wysuwane są ręcznie na zasadzie działania śruby. W przypadku większych platform roboczych funkcja działa z napędem elektrycznym lub hydraulicznym. Często obserwuje się, że podwozie z podporami jest podnoszone całkowicie z ziemi. Tak więc platforma spoczywa całkowicie na podporach, a elementy podwozia nie mogą zostać uszkodzone przez ładunek W celu rozłożenia nacisku podpór na większą powierzchnię można umieścić dodatkowe płyty metalowe, lub podpory drewniane. Platformy robocze są zawsze potrzebne, gdy do stanowiska pracy na wysokości trzeba dotrzeć w krótkim czasie, a ustawienie rusztowania byłoby zbyt czasochłonne lub niemożliwe. Często przegubowe podesty robocze są używane na przykład do przycinania wyższych drzew. Również prace konserwacyjne i inspekcyjne budynków i innych wysokich konstrukcji są możliwe tylko za pomocą tego rodzaju platform.

Wykorzystywane są także w konserwacji i naprawach samolotów, słupów elektrycznych, lamp ulicznych, turbin wiatrowych i innych wyższych urządzeń technicznych. Straż pożarna często wykorzystuje podesty na wysięgniku w czasie akcji gaśniczej. Podnośniki nożycowe są często używane do napraw i konserwacji większych hal produkcyjnych, targowych czy koncertowych. Znajdziemy je także je na stadionach, w muzeach czy teatrach. Służą one do mocowanie świateł czy nagłośnienia, jak również do montażu elementów scenografii. Doskonale sprawdzą się także w przypadku prac przy elewacji budynku, przykładowo przy ocieplaniu, ponieważ są wygodniejsze od rusztowań. Wiele firm prowadzi wynajem tego rodzaju urządzeń szczegóły związane z wynajmem można zobaczyć na stronie https://vtech.com.pl/wynajem-podestow-ruchomych.

Back To Top