Dom

Jak udrożnić toaletę sodą oczyszczoną oraz octem?

Soda oczyszczona i ocet to produkty, który praktycznie każdy ma w swoim domu. Kosztują zaledwie kilka złotych, a mogą pomóc w wykonaniu wielu czynności w domu, w tym w przepchaniu zatkanej toalety.

Ich działanie jest bardzo zbliżone do dostępnych w sklepach środków chemicznych, ale o wiele tańsze i bardziej ekologiczne. Nie zaszkodzisz w żaden sposób swojej instalacji kanalizacyjnej, jeżeli zdecydujesz się na ich zastosowanie. Ocet oraz soda oczyszczona są w stanie rozpuścić wiele nagromadzonych w kanalizacji substancji i przywrócić sprawność WC, a przecież tego właśnie każdy oczekuje.

Jeżeli twoja toaleta się zapchała, najpierw wsyp do niej sodę oczyszczoną i zalej całą muszlę octem. W ten sposób powstanie aktywny roztwór, który należy pozostawić bez spłukiwania przynajmniej przez godzinę. Po upływie tego czasu, możemy spłukać wodę. Trzeba upewnić się, czy zastosowana metoda przyniosła spodziewane rezultaty. Musimy zaznaczyć, że soda z octem jest skuteczną metodą, ale nie poradzi sobie ze wszystkimi zatorami. Jeżeli toaleta została zatkana materiałami stałymi, na przykład szmatą, niestety ocet i soda nie zadziałają tak, jakbyśmy tego oczekiwani. Nie mają zdolności do rozpuszczania substancji stałych. Ponadto, nie poradzą sobie również z materiałami budowlanymi, które budowlańcy bardzo często wlewają do toalety, aby się ich szybko pozbyć. Ocet i soda nie będą również skuteczne, jeżeli toaleta została zapchana środkami opatrunkowymi lub wieloma innymi rzeczami, które mają stan stały. Przede wszystkim, takie rzeczy w toalecie w ogóle nie powinny się znaleźć, ale gdy już się znajdą, potrzebne są bardziej rozbudowane, profesjonalne metody, często nawet wuko Warszawa, w szczególności w przypadku toalet publicznych lub znajdujących się w halach produkcyjnych i magazynach. Na szczęście dostępnych metod przepychania kanalizacji jest bardzo dużo, dlatego można wybrać taką, która faktycznie zdziała i będzie skuteczna w danej sytuacji.

Back To Top