Blog

Designerskie stoły z litego drewna – jakość i nowoczesny styl

Stół to podstawowe wyposażenie mieszkania i najczęściej kojarzy się z jadalnią. Nowoczesne modele sprawiają, że takie meble z powodzeniem można wykorzystać też w innych przestrzeniach, i to nie tylko domowych, ale również firmowych. Dlaczego warto zdecydować się na designerskie stoły z litego drewna i jakie efekty można z ich pomocą uzyskać?

Zalety stołu z litego drewna

Zanim skupimy się na potencjale aranżacyjnym takich nowoczesnych mebli z litego drewna, warto zastanowić się, z czym wiąże się użytkowanie tego naturalnego surowca. Osoby, decydujące się na takie rozwiązanie, niezależnie od tego, czy jest to stół z litego drewna do jadalni, kuchni czy do salonu, zawsze doceniają:

  • wytrzymałość mebla

Wyposażenie stworzone z drewna litego dobrej jakości posiada bardzo dobre parametry wytrzymałościowe – świetnie znosi obciążenie i nacisk. Taki stół  to solidna konstrukcja, która przez lata z powodzeniem będzie służyć wszystkim domownikom.

  • bezproblemowe użytkowanie

Ta cecha wiąże się pośrednio z wytrzymałością nowoczesnych stołów z litego drewna. Blat konstrukcji najczęściej wykonany jest z dość grubej płyty, która dodatkowo jest odpowiednio zabezpieczona. Intensywne użytkowanie stołu  – przygotowanie posiłków i powstawanie plam z jedzenia i napojów – nie odbije się negatywnie na wyglądzie blatu.

Stół z litego drewna – aranżacje w stylu industrialnym i loftowym

Minimalistyczne stoły z drewna to wyposażenie, które często wybierane jest przez fanów aranżacji industrialnych. Charakteryzują się one dużą oszczędnością w sferze ozdób. Surowość podkreślana jest też przez użycie konkretnych materiałów – drewna, cegieł i betonu. Jako że w takich pomieszczeniach nie uświadczymy wyrazistych, bogatych zdobień, należy zwrócić szczególną uwagę na wykonanie każdego mebla. Dekoracyjność w stylu loftowym zaznacza się właśnie m.in. w precyzyjnie wykonanych meblach z litego drewna. Aby wzbogacić przestrzeń o ciekawy akcent, można zdecydować się na stoły z litego drewna na nietypowych podstawach. Nogi takiego mebla mogą np. tworzyć finezyjną, niecodzienną konstrukcję. Takie oraz bardziej minimalistyczne modele mebli oferuje m.in. Desiq. Różnorodne dostępne modele udowadniają, że stół z litego drewna w stylu industrialnym może występować w różnej postaci, co pozwala osiągnąć naprawdę oryginalne efekty nawet w minimalistycznej przestrzeni.

W jakich pomieszczeniach można wykorzystać stół z litego drewna w stylu loftowym?

Przeważnie takie meble kojarzą się w wyposażeniem, które kupujemy do kuchni lub do jadalni. Stoły z litego drewna rzeczywiście przeważnie umieszcza się w takich pomieszczeniach. Coraz częściej spotykamy je też w innych miejscach. W polskich mieszkaniach nierzadko mamy do czynienia z otwartą kuchnią, połączoną z salonem. Wtedy stół staje się meblem, który powinien doskonale zdobić wypoczynkową część mieszkania i pasować do przestrzeni salonowej. Z pomocą eleganckich, minimalistycznych mebli wykonanych z tak klasycznego surowca jak drewno, bardzo łatwo jest osiągnąć te efekty.

Stoły z litego drewna mogą być przeznaczone nie tylko do salonu. Nierzadko na takie wyposażenie decydują się też firmy, które potrzebują solidnego rozwiązania np. do pokoju konferencyjnego. Elegancja, wytrzymałość i solidne wykonanie takiego designerskiego mebla z litego drewna dodatkowo podbija prestiż biura. Stoły mogą być też nowoczesną alternatywą dla biurek – zarówno w przestrzeniach domowych, jak i w profesjonalnych, specjalistycznych gabinetach. Prosty, subtelny design sprawia, że taka przestrzeń wydaje się bardziej uporządkowana i harmonijna.

Współczesne stoły z drewna litego to meble, które przypadną do gustu nie tylko fanom minimalizmu. Meble tego typu można zestawiać również z elementami aranżacji pochodzącymi z innych stylów. Taka uniwersalność sprawia, że te designerskie stoły będą prezentować się świetnie, nawet jeśli zapragniemy zmienić wystrój salonu, gabinetu, kuchni, jadalni lub biura.

Back To Top