Dom

Zalety mebli do kuchni na wymiar

Jeśli planujemy remont kuchni, prędzej czy później będziemy musieli podjąć konkretne decyzje dotyczące wyposażenia. Najbardziej podstawowe pytanie, na które trzeba będzie sobie odpowiedzieć, brzmi “co wybrać – gotowe meble czy rozwiązania tworzone na wymiar?”. Chociaż każda z tych dróg ma swoje zalety, tych związanych z zabudową na zamówienie jest zdecydowanie więcej.

Meble do kuchni na wymiar – możliwość zagospodarowania niewielkiego metrażu

W mieszkaniach w blokach kuchnia najczęściej jest niewielkim pomieszczeniem. Takie wymiary są sporym wyzwaniem aranżacyjnym. Na szczęście właściciele małych kuchni wcale nie są zmuszeni do wyboru spośród ograniczonych rozwiązań przeznaczonych do takich mikroskopijnych pomieszczeń. Decydując się na meble kuchenne na wymiar, można tak zaplanować aranżację, żeby niczego w niej nie brakowało. Nierzadko firmy oferujące tworzenie zabudowy oferują rozwiązania modułowe, składane oraz różnorodne warianty schowków, pozwalających w pełni wykorzystać tę ograniczoną przestrzeń. W efekcie powstaje kuchnia, która mimo swoich małych rozmiarów doskonale spełnia potrzeby domowników.

Nietypowe pomieszczenia a meble kuchenne do zabudowy

Problematyczne skosy, które znacznie utrudniają wybór gotowych mebli kuchennych? Nietypowy kształt okna? Pomieszczenie o nieregularnych kształtach?  Znalezienie idealnego gotowego zestawu mebli do kuchni w niektórych przypadkach graniczy z cudem.  Dla twórców mebli do kuchni na wymiar to nie są żadne przeszkody. W specyficznych przestrzeniach nie sprawdzą się standardowe rozwiązania. Właściciel takiego mieszkania wcale nie musi rezygnować z funkcjonalnej kuchni. Specjaliści codziennie pomagają takim osobom w wyposażaniu kuchni w meble, które dzięki swoim rozmiarom i konstrukcji doskonale radzą sobie z ograniczeniami wynikającymi z charakteru konkretnego pomieszczenia.

Ergonomia

Meble kuchenne na zamówienie docenią też osoby, dysponujące bardziej tradycyjnymi przestrzeniami, niż te wspomniane we wcześniejszy akapicie. W kuchni wykonujemy konkretne zadania. Ich złożoność, charakter, kolejność zależą od preferencji domowników i ich stylu życia. Czasem najwygodniej się nam pracuje, jeśli obok blatu pełniącego funkcję przestrzeni roboczej znajdują się konkretne sprzęty. Te z kolei należy uwzględnić w zabudowie kuchennej. Aby pomieszczenie było w pełni funkcjonalne i ergonomiczne musi działać jak dobrze zaplanowany mechanizm, który powstał z myślą o konkretnym użytkowniku. To szczególnie ważne, jeśli lubimy gotować i spędzać czas w kuchni razem z naszymi bliskimi.

Multizadaniowość a meble do kuchni na zamówienie

W kuchni nie tylko gotujemy. W polskich domach często kuchnia połączona jest z jadalnią. W tej przestrzeni czasem dzieci odrabiają lekcje, a dorośli wykonują obowiązki służbowe. W takiej sytuacji bardzo ważne staje się dobre zagospodarowanie metrażu – przemyślane schowki, ułatwienia wspierające nasze dążenia w utrzymaniu przestrzeni w czystości lub zaplanowanie mebli, dzięki którym będzie można wydzielić z pomieszczenia konkretne strefy. Nie jest łatwo znaleźć gotowe zestawy mebli, dzięki którym możliwe jest osiągnięcie takiego efektu. Zaprojektowanie zabudowy od podstaw staje się wtedy jedyną drogą na stworzenie kuchni spełniającej z powodzeniem nie jedną, a kilka funkcji.

Indywidualizm

Meble kuchenne na wymiar to gratka dla osób, które lubią się wyróżniać. Wiele zależy od tego, z jaką firmą współpracujemy, ale w tych podchodzących do zadania profesjonalnie (np. Formanufaktura), klient ma wpływ na wszystkie parametry mebla, czyli na:

  1. wymiary poszczególnych elementów zabudowy
  2. formę, wykorzystane technologie
  3. zdobienia; dekoracyjne fronty, rodzaje deseni itp

Możemy zdecydować zarówno o funkcjonalności, jak i o estetyce mebla. To oznacza, że nikt inny nie będzie miał w swojej kuchni identycznych rozwiązań. Meble kuchenne na wymiar dają więc tę satysfakcjonującą świadomość, że na co dzień mamy do czynienia z czymś wyjątkowym i niepowtarzalnym.

Back To Top